Gwiazda 'Terminatora 3' zagra w filmie 'BloodRayne'

Kristanna Loken zagra główną rolę w produkowanym obecnie filmie 'BloodRayne', którego fabuła została oparta na popularnej grze akcji utrzymanej w konwencji horroru o tym samym tytule. Modelka, znana przede wszystkim z roli zabójczego cyborga 'T-X' - oponenta Arnolda Schwarzeneggera w filmie "Terminator 3: Rise of the Machines"- wcieli się w rolę tytułowej wampirzycy.

grafika koncepcyjna z produkcji filmu

grafika koncepcyjna z produkcji filmu

'BloodRayne' to imię wampirzycy, w którą entuzjaści horrorów i krwawych gier akcji mogli wcielić się w stworzonej przez Majesco produkcji. Głównym zadaniem wampirzycy w grze jest znalezienie i zniszczenie grupy nazistów, którzy próbują obudzić potwornego demona. W wykonaniu krwawego zadania tytułowej Bloodrayne pomagają dwa, wysuwane z przedramienia ostrza oraz szeroki wachlarz różnych rodzajów broni palnej. Rozgrywka obfituje więc w wiele widowiskowych, lecz niezwykle brutalnych i, z racji natury bohaterki, krwawych scen.

W rolę BloodRayne, w filmie wcieli gwiazda Terminatora 3 - Kristanna Loden.

W rolę BloodRayne, w filmie wcieli gwiazda Terminatora 3 - Kristanna Loden.

Jedna z lokacji, w których będą kręcone zdjęcia do filmu

Jedna z lokacji, w których będą kręcone zdjęcia do filmu

Za produkcję filmu, który powstaje na podstawie gry, wzięły się firmy Boll KG i Brightlight Picture. Reżyserem filmu jest Uwe Boll - właściciel pierwszej z nich, który ma już za sobą, pierwsze niezbyt udane próby ekranizacji gier. Stworzony przez niego film 'House of the Dead' spotkał się, bowiem z miażdżącą krytyką specjalistów z branży filmowej, a w pierwszy weekend obecności w kinach przyniósł tylko 5,6 mln dolarów wpływów.

Kristanne Loken w Terminatorze 3

Kristanne Loken w Terminatorze 3

Kolejną próbą Bowla jest 'BloodRayne' - pierwsze zdjęcia będą kręcone na terenie Rumunii jeszcze w sierpniu tego roku (fotografie kilku wybranych lokalizacji w galerii). Do głównej roli wampirzycy wybrano Kristanne Loken, która zyskała popularność dzięki roli morderczego cyborga T-X, który w trzeciej odsłonie Terminatora był przeciwnikiem Arnolda Schwarzeneggera. Wcześniej grała w takich filmach jak Academy Boyz (2001), Panic (2001), a teraz ukończyła właśnie zdjęcia do filmu pt. 'Kingdom in Twilight'. W filmie Bowla, Kristanne Loden wcieli się w Bloodrayne - półczłowieka - półwampirzycę, która dla ratowania świata musi pokonać króla wampirów 'Kagana', który na jej nieszczęście jest również jej ojcem.

Autorem scenariusza do filmu, którego fabuła nawiązuje do wydarzeń będących tematem drugiej odsłony gry 'BloodRayne' jest Guinevere Turner (autor scenariusza do filmu 'American Psycho'). 'BloodRayne 2' ukaże się w październiku tego roku, a wraz z jej premierą zadebiutuje również pierwszy komiks o przygodach ponętnej wampirzycy. Kiedy film trafi do kin, producent nie informuje.

Zapraszamy do pobrania dema pierwszej części gry i zwiastuna filmowego jej drugiej odsłony.


Zobacz również