Gwiazda z "Lejdis" w grze Mass Effect

Mass Effect jest bez wątpienia jedną z najlepszych gier, jakie trafiły na rynek w ciągu ostatniego roku. Tytuł przeznaczony na konsolę Xbox 360 od dnia premiery zdobył niesłychaną ilość nagród w różnych kategoriach. Teraz, bardzo powoli, gra zmierza na PC oraz... Rodzime półki sklepowe.

Mass Effect trafił do sklepów w Europie Zachodniej 23 listopada ubiegłego roku. Kilka dni później tytuł zadebiutował również w Polsce. Produkt pierwotnie dostępny był jedynie na platformę Xbox 360 (recenzję znajdziecie w artykule: "Mass Effect - Recenzja jednego z najlepszych RPG roku!", gra trafiła również do naszego "Rankingu najlepszych gier na PC 2007 roku"). Teraz nadszedł czas na wersję PC.

Lokalizacją i wydaniem Mass Effect na PC w Polsce zajmie się CD Projekt. Firma pochwaliła się właśnie pierwszym znanym nazwiskiem, które pojawi się w związku z lokalizacją gry.

Kadr z filmu "Lejdis", Foto: Robert Pałka/Van Worden

Kadr z filmu "Lejdis", Foto: Robert Pałka/Van Worden

Wiadomo już, że głosu dla Komandor Shepard użyczy Magdalena Różczka, aktorka znana z takich filmów i seriali jak "Trzeci oficer" (2008), "Lejdis" (2008), "Teraz albo nigdy" (2008), "Rozmowy nocą" (2008), "Ryś" (2007), "Kizi Mizi" (głos)(2007), "Pod powierzchnią" (2006), "Ruby Gloom" (2006), "Oficerowie" (2006), "Lekarz drzew" (2006) oraz "Wiedźmy" (2005).

Akcja Mass Effect rozpoczyna się w roku 2183, kiedy to ludzie zmuszeni są stanąć do walki z obcymi cywilizacjami. Stawka jest wysoka - dalsza egzystencja gatunku ludzkiego oraz władza we wszechświecie. Gracz wciela się w rolę Komandora Sheparda (lub wspomnianą Komandor Shepard - do wyboru), zadeklarowanego "obrońcę pokoju". To właśnie on, wraz z całą swoją drużyną, musi stawić czoła wrogom rasy ludzkiej.

Mass Effect

Mass Effect

Mass Effect w wersji na PC, ukaże się w pierwszej połowie tego roku, w czterech wersjach językowych: pełnej angielskiej, angielskiej z polskimi napisami, pełnej polskiej (dubbing), oraz pełnej polskiej (dubbing) z angielskimi napisami.

Gracze będą mieli do wyboru dwie edycje Mass Effect na PC. Edycja podstawowa będzie dostępna w cenie 129,90 złotych, natomiast dla największych fanów CD Projekt przygotowuje ekskluzywną i limitowaną edycję kolekcjonerską.


Zobacz również