Gwiazdka 2010 na PC World - zobacz najlepsze prezenty

Kupowanie świątecznych prezentów to czasami wyzwanie nawet dla największych mistrzów robienia zakupów. Aby ułatwić Wam podejmowanie wyborów przygotowaliśmy specjalną świąteczną stronę, na której znajdziecie wszystkie informacje niezbędne do podjęcia trafnych decyzji. Na stronie prezenty.pcworld.pl Podpowiadamy jak kupować i co kupować. Znajdziecie najnowsze testy sprzętu, ceny produktów i oceny redakcji.


Prezenty poukładaliśmy w odpowiednie przedziały cenowe. Przygotowaliśmy zarówno drobniejsze upominki (do 100 zł) jak i droższe (powyżej 1500 zł). A wszystko to pogrupowaliśmy w przejrzyste kategorie takie jak netbooki, gadżety czy aparaty cyfrowe.

Obecnie na rynek trafia coraz więcej uniwersalnych urządzeń, akcesoriów, gadżetów nie tylko komputerowych. Prezentujemy według nas najciekawsze, w różnych cenach, mogące być doskonałym prezentem gwiazdkowym.

Zapraszamy na gwiazdkę 2010!

Gwiazdka 2010 na PC World - zobacz najlepsze prezenty

Dla rajdowców i pilotów

Oprócz kierownic bardzo popularne stają się wyspecjalizowane kontrolery do symulatorów lotniczych. Są bardziej rozbudowane od typowych dżojstików i chociaż dosyć drogie, doceniają je wszyscy miłośnicy podniebnych lotów. Podobnie jest z kierownicami - są przez producentów rzadko aktualizowane, ale w tym roku pojawiło się kilka interesujących modeli, chociażby popularny Logitech Driving Force GT.

Dla miłośników strzelania

Miłośnikom szybkich gier FPS polecamy zaawansowane myszy. Najlepsze są cenione przez wielu konstrukcje Logitecha czy Microsoftu, ale i w ofercie Microsoftu czy innych producentów znajdziemy coś interesującego i niedrogiego, np. myszy Logitech M195 Nano Wireless czy Microsoft ARC Touch. Zwłaszcza ta ostatnia to konstrukcja o bardzo futurystycznym wyglądzie i stosująca najnowsze rozwiązania.

Przenośne gadżety

Przenośne odtwarzacze multimedialne, kamery Full HD i dyski zewnętrzne to praktyczne i interesujące prezenty, które spodobają się każdemu użytkownikowi komputera. Co istotne, coraz więcej z nich oferuje funkcjonalność kilku urządzeń. Kieszonkowa kamera mogąca pracować jako dysk zewnętrzny lub z wbudowanym projektorem, czy odtwarzacz multimedialny, który posłuży również jako przeglądarka stron WWW to tylko niektóre z nich.

Dla maniaka komputerowego

Idealnym podarunkiem dla każdego użytkownika stacjonarnego komputera będzie nowoczesna i ergonomiczna klawiatura. Wiele zależy od indywidualnych preferencji. Jeżeli na przykład ktoś pracuje tylko przy biurku, polecamy modele z wysokimi klawiszami, o specjalnym ergonomicznym profilu, takie jak Logitech Wave Pro. Osoby, które często korzystają z na laptopa, a rzadziej z komputera stacjonarnego z pewnością wolą niskoprofilowe klawiatury bezprzewodowe. Niedrogim, ale przydatnym prezentem może się również okazać kamera internetowa, zwłaszcza że obecnie jest coraz więcej modeli rejestrujących obraz Full HD.

Akcesoria dla użytkownika laptopa

Każdemu użytkownikowi laptopa przyda się funkcjonalny i mocny plecak lub torba. Wybierając taki prezent, należy zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz wyposażenie w specjalną kieszeń chroniącą komputer przed uderzeniami. Jeżeli ktoś używa laptopa jako stacjonarnego komputera, z pewnością ucieszy się z ładnej podstawki pod niego, która pozwoli go ergonomicznie ułożyć tak, aby matryca była na wysokości oczu. Warto zapytać obdarowywaną osobę, czy ma problemy z przegrzewaniem się notebooka, bo wówczas idealnym prezentem będzie podstawka z dodatkowym wentylatorem. Nowoczesna i niewielka mysz to również dobry prezent dla użytkowników przenośnych maszyn, podobnie jak urządzenia poszerzające możliwości komputera (adaptery ExpressCard, przenośne tunery TV, specjalne głośniki).


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10