Gwiezdne Wojny na DVD - we wrześniu

21 września do polskich sklepów trafi czteropłytowe wydanie DVD klasycznej Trylogii Gwiezdnych Wojen. Edycja zawierać będzie fimy "Gwiezdne Wojny", "Imperium Kontratakuje" oraz "Powrót Jedi", a także dysk z dodatkami.

Star Wars Trilogy  Box

Star Wars Trilogy Box

Warto podkreślić, że polskie wydanie zestawu pojawi się w sklepach tego samego dnia, co amerykańskie. Polski dystrybutor Trylogii - firma Imperial Entertainment - nie poinformował niestety, jakie dokładnie dodatki znajdą się na czwartym, 'bonusowym' dysku (bardziej szczegółowe informacje na temat polskiego wydania mają pojawić się pod koniec kwietnia).

Co ciekawe, w USA Star Wars Trilogy już został obwołany najlepiej sprzedającym się zestawem DVD w historii (na podstawie zamówień złożonych w internetowych sklepach) - mimo, że zawartość bonusowej płyty nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na czwartej płycie amerykańskiego wydania znajdą się m.in.:

- dwugodzinny film dokumentalny poświęcony powstaniu Gwiezdnych Wojen

- filmowa analiza ewolucji poszczególnych postaci i film dokumentujący kolosalny wpływ trylogii na rozwój techniki filmowej i całą branżę filmową

- film poświęcony historii powstania mieczy świetlnych i realizacji walk z nimi

- zestaw plakatów reklamujących Gwiezdne Wojny

- wersja demo gry 'Star Wars: Battelfront'.


Zobacz również