Gwiezdne Wojny w 3D zagrożone - gwiezdna saga w 3D może nie trafić na ekrany kin?

Mroczne Widmo w 3D - tylko tę część Gwiezdnych Wojen zobaczymy w trójwymiarze? Ambitny projekt, by opracować wszystkie 6 epizodów Star Wars w wersji 3D może nie dojść do skutku.

Gwiezdne Wojny 3D

Wiemy już, że Gwiezdne Wojny w wersji HD we wrześniu trafią na Blu-ray. Ale co z wersją 3D? Rick McCallum, producent ze studia Lucasfilm powiedział, że ostatecznie może okazać się, że tylko Mroczne Widmo - pierwszy epizod kosmicznej sagi - doczeka się wersji 3D. Dlaczego firma Lucasa bierze pod uwagę tak minimalistyczny plan? Filmowcy z LucasArts nie są pewni, czy zainteresowanie ze strony widzów będzie wystarczajaco duże. 3D to czasami za mało..

Jeżeli Mroczne widmo w 3D nie odniesie sukcesu...

Plan zakłada wydanie każdego epizodu Star Wars w 3D, z w kolejności chronologicznej, a więc zaczynając od Mrocznego widma z 1999 roku w odstępie jednego roku. Ale stanie sie tak tylko wtedy, gdy Mroczne Widmo w 3D odniesie sukces w kinach. Jeżeli tak się nie stanie, to będą to pierwsze i zarazem ostatnie Gwiezdne Wojny w 3D, jakie zobaczymy.

Zobacz również:

Konwersja z 2D do 3D nie przyciąga widzów do kin

Skąd ten nagły sceptycyzm? Proces konwersji z 2D do 3D nie za bardzo przyciąga widzów do kina. Filmy takie jak Alicja w krainie czarów oraz Starcie tytantów, które były konwersjami z 2D do 3D, a nie natywnymi filmami 3D osiągnęły mizerne efekty. Widzowie postrzegają konwersję jako coś, co nie jest warte jest zapłacenia większych pieniędzy.

Cameron wierzy w konwersję z 2D do 3D - w tę stronę płynie Titanic...

Ale z drugiej strony, James Cameron niedawno przyznał, że proces konwersji może okazać się sukcesem, jeżeli tylko filmowcy dobrze przyłożą się do opracowania wersji 3D. Cameron sam zamierza wydać w 2012 roku swój oskarowy hit Titanic w 3D i obiecuje, że będzie to doświadczenie 3D warte obejrzenia.

Gwiezdne Wojny - ukażą się w 3D czy nie?

Czy George Lucas wyda całą sagę w 3D? Stary, dobry George wie jak odcinać kupony od sukcesu. Oczywiście jeżeli będzie słaby popyt na Gwiezdne Wojny w 3D, to saga nie powstanie w wersji trójwymiarowej. Chodzi przecież o to, by zarobić znowu na tym samym produkcie. Ale... Nie wierzę w to. Jestem przekonany, że Gwiezdne Wojny w 3D będą sukcesem w kinach. Dlaczego? Proces konwersji z 2D do 3D faktycznie zawiódł w wielu filmach i służy bardziej jako sposób na wyciąganie z widza dodatkowych dolarów (lub złotówek), ale... jest powód, dla którego wierzę w sukces konwertowanych filmów takich jak Titanic 3D czy Gwiezdne Wojny 3D.

Gwiezdne Wojny w 3D zagrożone - gwiezdna saga w 3D może nie trafić na ekrany kin?

Gwiezdne Wojny Tie Fighters

Filmy 3D mają niski poziom artystyczny

Sukces filmów 3D w kinach jest umiarkowany, bo - niezależnie od samego poziomu trójwymiarowości - to są po prostu... złe filmy. Dzisiaj niemal wszystkie filmy będące w 3D są bezwartościowe merytorycznie i fabularnie. To po prostu żenująco kiepskie filmy takie jak Piła 3D czy Oszukać przeznaczenie 4 3D. Tymczasem Titanic i Gwiezdne wojny (przynajmniej klasyczna trylogia) to filmy wielkie, zapisane złotymi zgłoskami w historii kina. To po prostu bardzo dobre kino - to doświadczenie, jak do tej pory, nieznane w 3D. Gdzie tam nawet Avatarowi do poziomu tych filmów?

LucasArts droczy się z fanami?

Według mnie Lucas tylko się droczy - na pewno zrobi pełną sagę w 3D - potencjał samych miłośników Star Wars jest ogromny. Przecież sama społeczność fanowska Star Wars jest chyba największa na świecie (zaraz po Star Trek). Nawet jeżeli tylko oni poszliby na filmy, Gwiezdne Wojny 3D byłyby sukcesem. A myślę, że pójdzie dużo więcej widzów.

Gwiezdne Wojny w 3D zagrożone - gwiezdna saga w 3D może nie trafić na ekrany kin?

Gwiezdne Wojny 3D

Mit Star Wars to maszynka do zarabiania pieniędzy

Dobre filmy w 3D? To będzie nowe doświadczenie dla kinomanów. Lucas trochę sie przekomarza jak ostrożny z duzymi inwestycjami finansista. Gwiezdne Wojny to żyła złota - to coś więcej niż hit sezonu jak Piraci z Karaibów 3D. To już prawdziwy kult, legenda, mit - a na tym nie można stracić. Szkoda, że Lucas nie chce zrobić ostatniej trylogii Star Wars (epizodów 7-9) - to byłby dopiero sukces...

Źródło: TG Daily