Gwiezdne Wrota otwarte w 2008 roku

W ostatnim czasie popularność gier z gatunku MMORPG może imponować. Co jakiś czas pojawiają się wzmianki o nowych produkcjach. Teraz firma Cheyenne Mountain Entertainment zapowiedziała wydanie Stargate Worlds.

Hipotetyczna data premiery tytułu to czwarty kwartał 2008. Już teraz jednak ujawniono sporo szczegółów dotyczących Stargate Worlds. Zacznijmy jednak od początku. Dzieło wzorowane jest na popularnym serialu Stargate SG-1 (w Polsce popularność zdobył pod nazwą "Gwiezdne Wrota").

Przedstawiciel CME powiedział, że firma dysponuje już grywalną wersją tytułu. Nie można jednak zdradzić nawet szczegółów dotyczących daty opublikowania wersji beta. Co ciekawe, czas premiery jest już "pewny" i na jego podstawie każdy może sobie wywnioskować resztę terminów.

Warto wspomnieć, że świat Stargate Worlds w większości odpowiadać będzie uniwersum z filmu. Akcja toczyć się będzie na przełomie XX i XXI wieku. W przestrzeni kosmicznej o wpływy walczyć będzie wiele ras znanych z serialu (choćby ludzie, Tok'ra czy Goa'uld).

Po serialu i filmie przyszła kolej na grę. Nam pozostaje czekać na efekty prac.


Zobacz również