Gwint: Wiedźmińska gra karciana na Androidzie już w marcu?

Wszystko wskazuje na to, że po długich oczekiwaniach posiadacze urządzeń z Androidem będą mogli zagrać w Gwinta już w marcu.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana to pokaz siły trzeciej części Wiedźmina. Mini gierka, zaprojektowana na potrzeby tego znakomitego RPG-a przerodziła się później w pełnoprawny tytuł, który obecnie dostępny jest na PC, iOS, PlayStation 4 i Xbox One. Warto tu jednak podkreślić, że konsolowa wersja gry nie jest już oficjalne wspierana przez studio CD Projekt RED. Jeśli zatem chcecie spróbować swoich sił w Gwinta, to obecnie pozostaje wam PC lub urządzenia mobilne od Apple. Jak łatwo zauważyć brakuje tu jeszcze jednej, bardzo ważnej i popularnej platformy - Androida. Wersję na system Google'a zapowiedziano już wiele miesięcy temu, ale wciąż nie otrzymaliśmy żadnych konkretów od twórców.

Stanowisko CD Projekt RED w sprawie Gwinta na Androidzie jest jasne - gra zadebiutuje w pierwszym kwartale 2020 roku. Możliwe jednak, że właśnie poznaliśmy jej dokładną datę premiery. Jeden z czujnych użytkowników Reddita dostrzegł w sklepie Google Play kartę produktu z Wiedźmińską grą karcianą, co więcej, dostępny był tam również zwiastun produkcji, który wskazał datę premiery na 24 marca. Niestety stronę już zdjęto ze sklepu Google'a.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego

Powyższa data wydaje się być dość wiarygodna. Przede wszystkim, pokrywa się z oficjalnym oświadczeniem studia o debiucie w pierwszym kwartale, a co więcej, zostanie udostępniona po prestiżowym turnieju z serii World Masters, który odbędzie się w dniach 14-15 marca. Z pewnością będzie to idealna okazja do oficjalnego ujawnienia daty debiutu Gwinta na Androidzie.

Spekuluje się również, że wraz z Androidową wersją Wiedźmińskiej gry karcianej, do gry zawita nowy dodatek ze świeżą porcją kart i mechanik. Przypomnijmy, że ostatnie rozszerzenie do Gwinta zadebiutowało w grudniu i nosi tytuł "Kupcy Ofiru".

źródło: pocketgamer.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: