H.264 pod Linuksem

Ukazała się nowa wersja aplikacji h264enc, zaawansowanego narzędzia do konwersji plików wideo do formatu H.264. Tym razem z nową opcją związaną z napisami do filmów.

H264enc to rozbudowany skrypt dla zaawansowanych użytkowników systemu Linux. Pozwala on na przekodowanie dowolnego filmu (włączając w to pliki VOB) do formatu H.264 przy wykorzystaniu możliwości MEncodera. Narzędzie wspiera wszystkie opcje biblioteki libx264 wraz z różnymi trybami kodowania. Skalowanie, przycinanie filmu, dokładna konfiguracja jakości obrazu, dzielenie pliku wyjściowego to tylko niektóre z dostępnych funkcji tego małego skryptu. Ponadto do dyspozycji jest kilka kodeków audio: MP2, MP3, AC3, AAC, PCM, ADPCM. H264enc wraz ze swoją rozbudowaną instrukcją (strony man) stanowi bardzo funkcjonalne narzędzie zarówno dla entuzjastów kina, jak i profesjonalistów zajmujących się edycją wideo.

Wersja 7.9 programu zawiera nową funkcję. Od teraz przed procesem dekodowania obrazu można zażądać oddzielnego zgrania napisów dołączonych do filmów na płytach DVD. Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu.