H&D po raz drugi

Czescy programiści z Illusion Works przygotowują kontynuację zeszłorocznego hitu Hidden & Dangerous.

Wywodzący się z Czech programiści Illusion Works przygotowują drugą część Hidden & Dangerous. Nowa gra, podobnie jak jej słynna poprzedniczka, będzie połączeniem szybkiej akcji z elementami strategicznymi. Ponownie wcielimy się w rolę dowódcy nieustraszonego oddziału specjalnego, który wypełnia misje w najróżniejszych zakątkach globu ziemskiego.

Oprócz realistycznego przedstawienia pola walki (bardzo ważne będą tu zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji), gra ma się wyróżniać przede wszystkim oprawą wizualną. Generowaniem grafiki zajmie się ulepszona wersja, znanego z pierwszej odsłony, mechanizmu Insanity. Według zapewnień twórców, modyfikacje pozwolą "silnikowi" na osiągnięcie czterokrotnie lepszej wydajności, co przyczyni się do znacznej poprawy szybkości i jakości wyświetlanego obrazu (pojawią się m.in. naturalnie wyglądające cienie i eksplozje).

Oficjalna rynkowa premiera Hidden & Dangerous 2 odbędzie się najprawdopodobniej przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia, a za ogólnoświatową dystrybucję gry odpowiedzialny będzie Eidos Interactive.


Zobacz również