H/K CineSpecial 29

Zestaw kina domowego składający się z zaawansowanego, 8-kanałowego amplitunera i odtwarzacza DVD.

Zestaw kina domowego składający się z zaawansowanego, 8-kanałowego amplitunera i odtwarzacza DVD.

H/K CineSpecial 29

Harman/Kardon oferuje zestaw CineSpecial 29, który składa się z amplitunera AVR 350 i odtwarzacza DVD 29. Co ciekawe, żadnego z tych dwóch urządzeń osobno kupić nie można. Amplituner i odtwarzacz utrzymane są w tej samej, charakterystycznej dla tego amerykańskiego producenta stylistyce.

H/K CineSpecial 29

Wygodny, z podświetlanymi klawiszami, ten sam od ponad 4 lat. Pozwala sterować całym zestawem.

Dolna część przednich paneli wykonana jest ze szczotkowanego aluminium, a mniej więcej od połowy ich wysokości umieszczone są pasy czarnego, przezroczystego pleksi, kryjące czytelne wyświetlacze.

H/K CineSpecial 29

Amplituner ma 7 końcówek o mocy 55 W każda. W porównaniu z danymi katalogowymi modeli konkurencji z tego samego przedziału cenowego te wartości wydają się bardzo niskie. Wynika to z faktu, że Harman/Kardon bardzo rzetelnie informuje o mocy nominalnej sprzętu.

Inni producenci podają możliwie jak najwyższe wartości, lecz często okazuje się, że deklarowana przez nich moc urządzenia jest osiągalna tylko przy korzystaniu z jednego kanału - w trybie wielokanałowym drastycznie spada.

H/K CineSpecial 29

Bardzo dobra jakość dźwięku, wydajne końcówki mocy, precyzyjne wykonanie,

wygodna obsługa.

W AVR 350 zamontowano bogaty zestaw gniazd, wśród których znalazły się m.in. dwa wejścia i jedno wyjście HDMI (w wersji 1.2a umożliwiającej przesyłanie sygnału wideo o rozdzielczości do 1080p), a także specjalne gniazdo pozwalające na podłączenie stacji dokującej dla przenośnych odtwarzaczy iPod.

H/K CineSpecial 29

Amplituner wyposażono w bardzo dobry przetwornik wideo DCDi Faroudja, umożliwiający nie tylko konwersję sygnału doprowadzonego wejściami analogowymi do postaci cyfrowej na wyjściu HDMI, ale także skalowanie jego rozdzielczości do trybu 720p.

Współpracujący z amplitunerem niezwykle płaski odtwarzacz DVD obsługuje również DVD-Audio, MP3, WMA oraz DivX-y z polskimi napisami (rozdzielczość filmów nie może być jednak wyższa niż 720 x 576 pikseli, a akceptowane formaty napisów to: .smi, .srt, .sub i .ssa). Odtwarzacz wyposażony jest w skaler oferujący podniesienie rozdzielczości obrazu do 1080i.

H/K CineSpecial 29

Zestaw CineSpecial 29 oferuje zarówno wysoką jakość obrazu, jak i dźwięku, chociaż naszym zdaniem, jego najmocniejszą stroną jest brzmienie. Generowany dźwięk jest mocny, przejrzysty i znakomicie uporządkowany.

H/K CineSpecial 29

Werdykt

Zestaw świetnie się sprawdza nie tylko przy odsłuchach stereo (spełni oczekiwania użytkowników poszukujących dobrze grających w stereo zestawów kina domowego), lecz także wielokanałowych ścieżek z DVD-Audio i DVD-Video. Tworzona przez urządzenie scena dźwiękowa jest spójna i bardzo szeroka, z dynamicznym, lecz nie za twardym basem.

Potencjalni rywale

Denon AVR-2308 + DVD-1940 4390 zł

Dobrze wyposażony amplituner 7.1 z odtwarzaczem DVD, obsługującym także DVD-Audio i SACD.

Onkyo TX-SR805 + DV-SP504 5498 zł

Amplituner 7.1 wyposażony w najnowsze dekodery dźwięku i odtwarzacz DVD ze skalerem.

Informacje

Typ amplituner 7.1 i odtwarzacz DVD

Cena 5999 zł

Dystrybutor RB www.rb.com.pl

Wymiary amplituner .44 x 16,5 x 38,2 cm,odtwarzacz DVD .44 x 5 x 38,2 cm

Waga amplituner .14,4 kgodtwarzacz DVD .2,7 kg

Funkcje amplituner .DPL II,DD EX, DTS ES, DTS NEO:6,ograniczenie poziomu maksymalnego wysterowania, programy DSP, tuner radiowy z RDS, przyciemnianie wyświetlacza, OSD, Dolby Headphone, Dolby Virtual Speaker, konwersja wideo, skaler do trybu 720p,obsługa iPodaodtwarzacz DVD .skaler rozdzielczości do trybu 1080i, odtwarzanie DivX, MP3, WMA, WAV, JPEG, progresywne skalowanie

Złącza amplituner .wejście analogowe 5.1, słuchawkowe, 8 wejść cyfrowych (4 optyczne i 4 koncentryczne), 2 wyjścia cyfrowe (optyczne i koncentryczne), 5 wejść i 2 wyjścia S-Video i kompozyt, 6 wejść i 2 wyjścia liniowe audio, 3 wejścia i wyjście komponentowe wideo, 2 wejścia i wyjście HDMI, RS232C, The Brige (do podłączenia iPoda), 7.1 Pre Out, A-BUS, Multi Outodtwarzacz DVD .HDMI, wyjście cyfrowe audio, optyczne i koncentryczne, komponentowe, kompozytowe, S-Video, analogowe 6.1, Euroscart