HBO GO - najlepsze horrory, które obejrzysz w 2022 roku [LUTY]

Przedstawiamy kilka, naszym zdaniem, najlepszych horrorów, które możecie obejrzeć na platformie HBO GO.

Ciche miejsce 2 (fot. Paramount Pictures)

Na HBO GO możemy znaleźć sporo naprawdę ciekawych tytułów jeśli chodzi o horror. Zaczynając od absolutnych klasyków, kończąc na filmach, które stosunkowo niedawno opuściły sale kinowe. Zapraszamy na zestawienie, naszym zdaniem, najlepszych horrorów dostępnych na HBO GO.

Dziecko

Młoda narkomanka postanawia sprzedać swojego nowonarodzonego syna handlarzom dzieci. Po pewnym czasie postanawia jednak go odzyskać. W tym celu udaje się do domu zamieszkanego przez starszą kobietę, służącego albinosa oraz małą dziewczynkę. Nie jest jednak świadoma tego, co odkryje w domu, znajdującym się pośrodku mrocznego lasu.

Zobacz również:

  • HBO Max - najlepsze horrory, jakie obejrzysz w 2023 roku [MARZEC]
  • Recenzja: Rick i Morty. Długo i szczęśliwie - przeczytałam go przed premierą 6 sezonu i...

Ciche miejsce 2

Historia w Ciche Miejsce 2 przedstawia kontynuację opowieści znanej z pierwszej części filmu. Po dramatycznych wydarzeniach, które rozgrywały się w domu Abbotów, rodzina musi stawić czoła przerażającemu światu zewnętrznemu. Niestety kreatury nie z tego świata to nie jedyne zagrożenie, jakiemu będą musieli stawić czoła.

Przejęcie sygnału

Film Przejęcie Sygnału opowiada historię Jamesa, pracownika archiwum filmowego, który nie może otrząsnąć się po tajemniczym zaginięciu żony. Pewnej nocy podczas oglądania starych nagrań z wiadomości telewizyjnych dostrzega niepokojące sygnały i zakłócenia, które mogą być związane ze zniknięciem jego żony. Film jest inspirowany zakłóceniami transmisji sygnału, do których doszło w Chicago w latach 80-tych XX wieku. Do tej pory ich nie wyjasniono.

Spontaniczni

Uczniowie pewnego liceum zaczynają... wybuchać. Dwójka znajomych z najstarszej klasy walczy o przetrwanie w mało gościnnym środowisku. Nieoczekiwanie rodzi się między nimi uczucie. Czy zdołają przeżyć? Spontaniczni to świetne połączenie komedii i horroru. W roli głównej zobaczymy Katherine Langford, znaną z serialu 13 powodów.

Relikt

Starsza kobieta znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Jej córka oraz wnuczka przybywają do starej posiadłości, aby rozpocząć poszukiwania. Edna niespodziewanie wraca do domu i nie może lub nie chce powiedzieć, gdzie była. Jej rodzina wyczuwa także tajemniczą siłę, która stara się przejąć kontrolę nad kobietą.

Ziemia żywych trupów

Ziemia żywych trupów to film stworzony przez Johna Carpentera, kultowego reżysera horrorów. Świat został opanowany przez krwiożercze zombie. Ostatni ocalali ludzie chronią się w mieście, które jest kontrolowane przez wpływowego biznesmena Kaufmana. Nawet w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, mieszkańcy nie potrafią wyzbyć się różnic społecznych. Bogaci żyją w wielkich domach, natomiast biedni w slumsach. Teraz wszyscy muszą stawić czoła żywym trupom, które przestały być bezmyślnymi bestiami.

Oko bez twarzy

Oko bez twarzy (fot. HBO GO)

Oko bez twarzy (fot. HBO GO)

Cierpiący na agorafobię, samotny haker Henry, spędza większość czasu na podglądaniu i szpiegowaniu przez internet kobiet mieszkających w okolicy. W pewnym momencie orientuje się, że jedna z nich może być zamieszana w serię morderstw. Cała sytuacja przybiera zupełnie inny obrót, i teraz to on może stać się ofiarą. Świetne połączenie horroru i thrillera.

Martwe zło

Grupka przyjaciół wyjeżdża do domku położonego na odludziu. Znajdują w środku tajemniczą księgę, która budzi zło czyhające w okolicznych lasach. Nie jest to oryginalna wersja z 1981 roku, jednak producentem odświeżonej wersji jest Sam Raimi, twórca pierwowzoru. Remake jest wyjątkowo krwawy i brutalny.

Zobacz także: Netflix - najlepsze horrory, które obejrzysz w 2022 roku [STYCZEŃ]