HBO Go od przyszłego roku będzie dostępne jako niezależna usługa

HBO Go to popularna usługa wideo na żądanie udostępniana przez stację HBO. Do tej pory mogli skorzystać z niej wyłącznie abonenci wykupujący dostęp do kanału w ramach telewizji kablowej lub satelitarnej. Od przyszłego roku przynajmniej na niektorych rynkach się to zmieni.

Stacja HBO udostępnia swoim klientom dostęp do filmów i seriali z ramówki za pośrednictwem internetu. Dzięki temu użytkownicy komputerów, tabletów i smartfonów mogą oglądać materiały produkcji HBO w modelu “na żądanie” przez HBO Go bez konieczności czekania na konkretną godzinę transmisji. Często też seriale mają swoją premierę rano w internecie, gdy transmisja w kablowej lub satelitarnej wersji HBO zaplanowana jest dopiero na wieczór.

Wśród materiałów produkowanych przez HBO znajdują się takie popularne seriale jak Gra o Tron, Pozostawieni i Detektyw. Oprócz tego w bibliotece usługi znajdują się zakończone już, głośne produkcje jak np. Rodzina Soprano i Czysta Krew. Niestety, internauci do tej pory chcąc legalnie obejrzeć online w HBO Go seriale oraz liczne filmy pojawiające się na kanale HBO musieli i tak wykupić usługę telewizyjną.

Zobacz również:

  • Recenzja: Rick i Morty. Długo i szczęśliwie - przeczytałam go przed premierą 6 sezonu i...
  • Premiery i nowości października 2021 na HBO GO
HBO Go od przyszłego roku będzie dostępne jako niezależna usługa

To ma się zmienić w przyszłym roku. Szef stacji HBO, Richard Plepler, zapowiedział udostępnienie HBO Go jako niezależnej usługi online już w przyszłym roku w Stanach Zjednoczonych. Najprawdopodobniej w późniejszym czasie taki sam model zostanie zastosowany w Polsce. Już teraz widać pewne zmiany, a usługa VOD od HBO udostępniana jest już jako dodatek do oferty internetowej operatora Netia.

źródło: recode.net