HBO Max w Polsce – data premiery, cena, nowości. Sprawdź, co już wiemy [21.01.2022]

Rok 2022 w Polsce zapowiada się rewelacyjnie dla fanów filmów i seriali. W najbliższych miesiącach zadebiutuje u nas HBO Max i Disney Plus. Sprawdźcie, co wiemy na temat tej pierwszej usługi.


hbo max

HBO Max w Polsce już w 2022 roku (fot. WarnerMedia)

HBO Max – kiedy w Polsce?

To już pewne - HBO Max zadebiutuje w Polsce w 2022 roku. Taką oficjalną informację podali we wrześniu 2021 roku przedstawiciele WarnerMedia – korporacji będącej właścicielem HBO. Kiedy jednak dokładnie zadebiutuje nowa usługa w Polsce?

Choć oficjalnych informacji na ten temat brak, to jak podaje słowacki serwis Zive premiera HBO Max na Słowacji i w "innych krajach z regionu" (śmiało możemy założyć, że chodzi również o Polskę) ma odbyć się już 22 lutego. Dziennikarze otrzymali te informacje bezpośrednio od lokalnych operatorów, którzy dodatkowo twierdzą, że "nie przewiduje się dalszych opóźnień" związanych z wprowadzeniem usługi.

Zobacz również:

  • HBO Max - poznaliśmy datę premiery usługi w Polsce. Długo nie będziemy musieli czekać
  • HBO Max z datą premiery w Polsce? Wiemy, kiedy może zadebiutować usługa
hbo

(fot. WarnerMedia)

Aktualizacja 21.01.2022

Poznaliśmy nowe szczegóły na temat daty startu usługi HBO Max w Polsce. Coraz więcej wskazuje na to, że już niebawem możemy spodziewać oficjalnej prezentacji daty premiery serwisu w naszym kraju. Na polskiej stronie HBO Max pojawiła się bowiem grafika, która zdradza, że usługa wystartuje w Polsce już 8 marca. Choć rzeczonej grafiki już tam nie znajdziecie, to - jak wiadomo "w sieci nic nie ginie".

hbo max premiera w polsce

HBO Max w Polsce (fot. Twitter / Filmowicz)

HBO Max – nowości i zmiany

Choć HBO Max to przede wszystkim ogromna biblioteka filmów i seriali, to nowa usługa przyniesie ze sobą również spore zmiany w jakości i dostępie. Wszystkie wyświetlane treści będą mogły pochwalić się lepszą jakością obrazu i dźwięku. Standardem będzie rozdzielczość 4K, a także wsparcie dla takich technologii jak: HDR, Dolby Atmos oraz Dolby Vision. Premierze serwisu w europie ma również towarzyszyć zupełnie nowa aplikacja, która będzie nie tylko szybciej działać, ale zapewni także dostęp do szeregu nowych funkcji. Rodziców na pewno ucieszy możliwość tworzenia specjalnych profili dla swoich dzieci w ramach jednego abonamentu.

HBO Max wprowadzi na europejski rynek nową, globalną platformę technologiczną. Będzie to całkiem nowe doświadczenie streamingu z nowymi rozwiązaniami i funkcjami, które dostarczą dopasowane treści i osobiste rekomendacje, tworząc ofertę skrojoną na miarę dla każdego użytkownika z osobna. Subskrybenci będą mogli spersonalizować swój profil, nadając mu osobisty charakter, a rodzice, za pomocą kontroli rodzicielskiej, tworzyć profile dla swoich dzieci, aby mieć pewność, że oglądają one treści odpowiednie do ich wieku – WarnerMedia.

HBO Max – filmy i seriale

hbo max w polsce

(fot. WarnerMedia)

HBO Max posiadać będzie znacznie bogatszą bibliotekę filmów i seriali niż HBO GO. Na co dokładnie możemy liczyć? Przede wszystkim, w ramach jednego abonamentu otrzymamy dostęp do wszystkich marek należących do Warner Media, to jest: Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network czy Max Originals. Co istotne, największe kinowe produkcje wytwórni Warner Bros. będą dostępna na platformie HBO Max już po 45 dniach od premiery.

Bogata i różnorodna biblioteka HBO Max to lubiane i cenione produkcje, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Są wśród nich tytuły Warner Bros., jak Harry Potter, Godzilla vs. Kong, Dunkierka, Władca pierścieni, Lśnienie i Mechaniczna pomarańcza. Są też filmy DC, takie jak: Joker, Wonder Woman 1984, Aquaman, Batman kontra Superman i Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera. Są także przełomowe seriale HBO, takie jak Gra o tron, Rodzina Soprano, Sukcesja, Sceny z życia małżeńskiego, Od nowa, Seks w wielkim mieście oraz Euforia. Nie zabraknie też produkcji Max Originals, jak Stewardesa, Plotkara, Wychowane przez wilki oraz Przyjaciele: Spotkanie po latach. Spośród kultowych familijnych tytułów warto wymienić animacje Tom i Jerry, Atomówki czy Zwariowane melodie.

HBO Max – cena w Polsce

HBO Max zapowiada się niezwykle interesująco, ale ile przyjdzie nam za to zapłacić w Polsce? Oczywiście oficjalnej ceny abonamentu jeszcze nie znamy, ale wiemy już jak kształtuje się ona w innych europejskich krajach.

Dla przykładu, w Hiszpanii oraz Finlandii, gdzie HBO Max zostało udostępnione zaledwie kilka miesięcy temu, miesięczna kwota abonamentu wynosi 8,99 euro (przy obecnym kursie walut jest to około 40 zł). Warto jednak podkreślić, że na wielu nowych rynkach kwota abonamentu HBO Max wynosi tyle samo co wcześniej HBO GO. W przypadku Polski byłoby to zatem 24,99 zł. Mało prawdopodobne wydaje się jednak, że ta cena się utrzyma.

Przedstawiciele korporacji zapewniają jednak, że wraz z debiutem HBO Max na nowych rynkach pojawi się atrakcyjna oferta, która pozwoli na zakup rocznej subskrypcji w cenie ośmiu miesięcy. Pozwoli to widzom zaoszczędzić nawet 30%.

HBO Max vs HBO GO – co się zmieni?

Dotychczasowi posiadacze usługi HBO GO mogą się zastanawiać co się stanie z ich abonamentem wraz z wejściem na rynek HBO Max. Niemal pewne jest, że obecny serwis WarnerMedia zostanie całkowicie zastąpiony przez HBO Max. Oczywiście wszystkie seriale i filmy dostępne na HBO GO znajdą się również w nowej usłudze, więc nie musicie się martwić, iż nie dokończycie ulubionego serialu. Co więcej, ewentualna zmiana ceny abonamentu będzie najprawdopodobniej obowiązywać użytkowników HBO GO dopiero po zakończeniu dotychczasowego okresu rozliczeniowego. W dużym skrócie – będą mogli oni korzystać z dobrodziejstw HBO Max w cenie HBO GO.

Zobacz również: