HBO: Powstanie film na bazie Second Life

Amerykańska stacja kablowa HBO właśnie kupiła wyłączne prawa do kręcenia pierwszego filmu osadzonego w świecie Second Life. Jak można wywnioskować z pierwszych komentarzy, będzie to film dokumentalny. Opowiadać on ma o życiu w wirtualnym świecie.

Film posiada bardzo skomplikowany tytuł: "Molotov's Dispathes in Search of the Creator: A Second Life Odyssey". Wszystko wskazuje na to, że fabuła może być również bardzo interesująca.

HBO: Powstanie film na bazie Second Life

Główny bohater, Molotov Alava, podróżować będzie w trakcie filmu przez świat stworzony przez twórców gry. W trakcie tej przygody poznawać będzie nowych, wirtualnych przyjaciół i przede wszystkim charakter jaki mają wzajemne interakcje pomiędzy "wirtualnymi duszami".

Zobacz również:

  • CDA Premium - najlepsze horrory do obejrzenia w 2021 roku

Jak podają nieoficjalne źródła, cała produkcja mam trwać około 35 minut. Premiera telewizyjna nastąpi w przyszłym roku.

HBO: Powstanie film na bazie Second Life

Twórca filmu, Douglas Gayeton nie ukrywa, że liczy na to, iż film zostanie obsypany nagrodami. Oczywiście w kategorii filmów krótkometrażowych.

Niezorientowanym warto przypomnieć, że Second Life to tytuł z rodzaju MMO. W wirtualnym świecie gracze tworzą swoje postacie i prowadzą coś na kształt drugiego życia. Mogą kontaktować się z innymi, czy nawet wydawać oraz zarabiać prawdziwe pieniądze. Do tej pory gra przyciągnęła już około 9 milionów graczy.

Czy film okaże się równie wielkim hitem? Przekonamy się już w przyszłym roku.

Więcej o grze:

Second Life - recenzja