HBO uczy się na błędach. Recenzenci nie obejrzą nowej Gry o Tron przed premierą

Przedstawiciele HBO postanowili w ograniczyć ryzyko wycieku pierwszego odcinka szóstego sezonu serialu Gra o Tron. W tym roku recenzenci nie będą mieli możliwości zapoznania się z epizodem otwierającym kolejny sezon przed premierą, a winni temu są piraci.

W zeszłym roku pierwsze odcinki piątego sezonu serialu Gra o Tron trafiły do sieci jeszcze przed premierą na kanale HBO i w serwisie VOD należącym do stacji o nazwie HBO Go. Piraci udostępnili nowe epizody serialu w sieci po tym, jak HBO rozesłało przed premierą jego kopie recenzentom.

W tym roku władze stacji HBO zdecydowały się zminimalizować ryzyko wycieku. Recenzenci nie będą mieli tym samym możliwości zapoznania się z materiałem przed premierą zaplanowaną na 24 kwietnia i będą mogli obejrzeć nowy odcinek dopiero wtedy, gdy HBO go oficjalnie udostępni.

Biorąc pod uwagę to, że po raz pierwszy serial Gra o Tron wyprzedzi fabularnie książki George'a R.R. Martina, na których bazuje, taka decyzja nie dziwi. Władze HBO mogły brać tez pod uwagę upublicznienie w sieci przed premierą filmów nominowanych do Oskarów takich jak Zjawa i Nienawistna Ósemka.

Jest bardzo mała szansa, że nowa Gra o Tron wycieknie przed premierą

Jest bardzo mała szansa, że nowa Gra o Tron wycieknie przed premierą

Gra o Tron produkcji HBO to jeden z najchętniej oglądanych seriali ostatnich lat. Gra o Tron jednocześnie serial, który od początku emisji bije rekordy na serwisach z pirackimi materiałami i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Serial Gra o Tron dostępny jest wyłącznie dla osób, które opłacają abonament HBO lub usługi HBO Go i HBO Now. Osoby, które nie chcą płacić za dostęp do serialu często decydują się na uzyskanie dostępu do kolejnych odcinków w nieoficjalny sposób.

źródło: ew.com