HD na Linuksie

Rozpoczęto prace nad rozwojem aplikacji DecryptHD. Jej zadaniem jest umożliwienie oglądania filmów w jakości HD na każdym odtwarzaczu wideo, który pracuje z systemem Linux.

DecryptHD obecnie jest w początkowej fazie rozwoju. Dotąd był testowany jedynie z systemem Debian (lecz nie ma przeciwwskazań co do innych dystrybucji linux) i odtwarzaczem MPlayer, który jest obecnie jedyną wspieraną aplikacją. DecryptHD dekoduje obraz w jakości HD w czasie rzeczywistym, a w wyniku jego działania generowany jest potok danych. Ten z kolei jest przechwytywany przez MPlayer (przy użyciu dekodera ffvc1).

Pobierz plik

Obecny stan DecryptHD określa się jako stabilny. Nie wiadomo jednak, czy współpracuje ze wszystkimi czytnikami. Nie obsługuje również najnowszych systemów dźwięku przestrzennego, takich jak: DTS-HD, E-AC3/DD+ i TrueHD. O ile wersja 0.1 nie przytłacza swoimi możliwościami, to potencjał tego projektu jest duży. Na stronie domowej projektu (a dokładniej na forum) można odnaleźć więcej informacji na ten temat.


Zobacz również