HDTV już niedługo nad Wisłą!

HDTV już niedługo nad Wisłą!

Znane są też szczegóły oferty programowej telewizji cyfrowej ITI - będzie można znaleźć tam kanały takie jak TVN, TVN24, TVP1, TVP2, CNN, MTV, Viva, BabyTV (ramówka stworzona dla dzieci do lat trzech, TV tworzona przez ITI), Cinemax, TVN Turbo, TVP Sport (jak tylko wejdzie na rynek), Eurosport, TVN Lingua (autorski kanał ITI, będą tam wyświetlane programy do nauki języków obcych), Discovery, Comedy Central (kanał wyłącznie z komediami; będzie dostępny tylko w 'n'), Wojna i Pokój (kolejne dziecko 'n' wyświetlające wyłącznie filmy rodem z ZSRR i Rosji), AXN oraz początkowo dwa kanały nadawane w technologii HDTV. Będzie to Discovery HD oraz 'n sport'. Warto wspomnieć, że kanał sportowy ITI będzie bardzo zaawansowany technicznie nie tylko ze względu na standard HD - użytkownik będzie mógł skorzystać z automatycznej analizy np. meczu piłkarskiego. Wyobraźmy sobię sytuację podbramkową, w której jest 4 obrońców i 2 napastników - jeden z atakujących jest kryty przez 3 zawodników drużyny przeciwnej, zaś posiadającemu piłkę zawodnikowi zastawia drogę ostatni defender. Po uruchomieniu systemu analizy narysowane zostanie pole krycia jednego z napastników (w formie trójkąta), linia spalonego, a także możliwe drogi biegu zawodnika z piłką. Po oddaniu strzału widz będzie mógł jednym przyciskiem pilota sprawdzić, jak szybko leciała piłka. Co ciekawe, mecz będzie można także oglądać na modelach renderowanych graficznie.

Zaprezentowano również cennik nowej polskiej telewizji cyfrowej. Wiemy, że tańsza wersja dekodera będzie kosztować 99 zł, a 'nbox HDTV recorder' wyceniony został na 449 zł. Nowością jest to, że nie będzie abonamentów tanich, droższych i najdroższych, zawierających odpowiednie do ceny ilości programów. Tu klient będzie sam wybierał, za co chce płacić - w zależności od potrzeb do jego wyboru będzie 7 pakietów tematycznych, takich jak 'informacja i rozrywka', 'dzieci', 'sport i motoryzacja', 'hity filmowe', itp. Ich ceny wahają się od 10 zł do 16 zł. Na początku nie będzie trzeba płacić za pakiet 'informacja i rozrywka'.

Dekoder telewizji cyfrowej ITI będzie można nabyć w ok. 1500 punktów sprzedaży bezpośredniej w całej Polsce (np. Media Markt czy Saturn) oraz za pośrednictwem telefonicznego biura obsługi klienta (0 801 055 555). Niestety nie jest jeszcze dostępna strona internetowa 'n'- więcej informacji o usługach tej telewizji można uzyskać pod numerami telefonów 0 801 055 555, 0 12 291 55 55 oraz za pośrednictwem komunikatora Skype - nazwa użytkownika nkontakt.