HIS w Polsce

Home internet Solution, czyli Domowe Rozwiązanie dla Internetu, będzie dostępne w Polsce na początku przyszłego roku.

Na konferencji prasowej, która odbyła się podczas kieleckich targów Internet '99, przedstawiciele TP SA przedstawili HiS - Home internet Solution, czyli Domowe Rozwiązanie dla Internetu. Propozycja jest adresowana do użytkowników, którym nie wystarcza zwykły modem telefoniczny czy to ze względu na szybkość transmisji, czy też konieczność dodzwaniania się za każdym razem. Nowy system dostępu do Internetu, świadczony na bazie technologii firmy Ericsson, umożliwi abonentom TP SA dostęp do WWW poprzez zwykłą linię telefoniczną.

Dotychczasowe numery, telefony i okablowanie w domu pozostają bez zmian. W mieszkaniu abonenta należy jedynie zainstalować urządzenie spełniające podobne funkcje, jak modem, i podłączane do komputera w ten sam sposób przez port RS-232. Do tego urządzenia jest także podłączany telefon. Transmisja danych odbywa się asynchronicznie z maksymalną szybkością 115,2 Kb/s. W czasie korzystania z telefonu szybkość transmisji danych zmniejsza się do 70 Kb/s. Dzięki stałemu utrzymywaniu połączenia dostęp do sieci wymaga jedynie logowania, a nie - jak w przypadku modemów - dodzwaniania się.

Opłata za instalację wyniesie 999 zł z VAT, a comiesięczny abonament bez limitu impulsów - 160 zł. Urządzenie, wielkości zwykłego modemu, będzie dzierżawione i na razie nie jest rozważana możliwość jego zakupu. Usługa zostanie udostępniona na początku przyszłego roku.