HMD Global mówi stop - nowe smartfony zadebiutują 19 marca

Koronawirus zmusił HMD Global do przesunięcia premiery najnowszych smartfonów Nokia.

HMD Global ma zwyczaj prezentować nowe smartfony przy okazji największych imprez technologicznych. W tym roku najnowsze modele miały pojawić się na targach Mobile World Congress 2020, które miały odbywać się w lutym 2020 roku w Barcelonie. W związku z epidemią koronawirusa oraz rezygnacją wielu wystawców całe targi zostały anulowane. Zmusiło to HMD Global do przesunięcia premiery swoich najnowszych urządzeń.

HMD Global mówi stop - nowe smartfony zadebiutują 19 marca

Źródło: pcworld.com

Czekanie na nowe smartfony dobiega końca. HMD Global poinformowało dziś, że organizuje specjalną konferencje prasową w Londynie, w trakcie której poznamy najnowsze Nokie.

Oprócz wysłania zaproszeń do prasy dyrektor do spraw produktów w HMD Global Juho Sarvikas wyraźnie zaznaczył, że czas oczekiwania się skończył. Co ciekawe filmik nawiązuje nieco do Jamesa Bonda. W tekście napisane jest "Nie ma czasu na czekanie". Całość wydaje się być hołdem dla słynnej sekwencji otwierania lufy broni, która pojawia się w filmach z Jamesem Bondem w roli głównej.

Możliwe, że premiera Nokii powiązana jest ze zbliżającą się premierą najnowszego filmu z serii Jamesa Bonda, którego premiera planowana jest na 31 marca 2020 roku. Czy James Bond w tym roku zamiast smartfona Sony w kieszeni posiadał będzie najnowszą Nokię?

Poza odwołaniem do Jamesa Bonda na wydarzeniu organizowanym przez HMD Global możemy spodziewać się Nokii 8.2 5G, której oczekujemy od dłuższego czasu. Smartfon może wykorzystywać średnio półkowy procesor Qualcomm Snapdragon 765 5G. Niespodzianką ma być wyskakująca kamerka do selfie.

Obok Nokii 8.2 5G zadebiutować ma tańszy model 5.2 wyposażony w 6,2 calowy ekran.

Możliwe, że HMD Global zdecyduje się także na zaprezentowanie nowych, budżetowych konstrukcji w tym Nokii 1.3. Plotki głoszą, że już wkrótce na rynku zobaczymy także nową serię urządzeń Nokia Originals. Ma ona zawierać reinkarnacje starych, kultowych telefonów komórkowych Nokii.

Ostatnim smartfonem, który może zostać zaprezentowany jest flagowa Nokia 9.2 PureView, która zaoferuje procesor Snapdragon 865 i rewelacyjny aparat.

Źródło: digitaltrends.com