HMD szykuje się do premiery przełomowej Nokii 9. Rezerwuje znak towarowy PureView

Jeszcze w październiku możemy być świadkami prezentacji przełomowej Nokii 9 z dopiskiem PureView. Wskrzeszenie słynnej linii smartfonów fotograficznych zwiastuje zabezpieczenie znaku towarowego. Według wielu przecieków urządzenie może mieć aż 5 aparatów głównych na tylnej ściance.

Nokia Lumia 1020 PureView. Fot. Pexels

Roland Quandt zajmujący się tematyką przecieków ujawnił na Twitterze informację o zastrzeżeniu znaku towarowego PureView przez HMD Global. To może zwiastować rychłą premierę Nokii 9 PureView. Właśnie pod taką nazwą może się ukrywać rewolucyjny smartfon, przy którego produkcji skorzystano z doświadczeń firmy Light. Warto przypomnieć, że ten producent ma na swoim koncie niezwykłe urządzenie z 16 kamerami. Nokia 9 PureView dostanie aż 5 głównych obiektywów.

Z drugiej strony wiadomo, że Light wszedł niedawno we współpracę z japońskim SoftBankiem oraz słynną niemiecką marką Leica. Efektem umowy ma być przeniesienie koncepcji zapoczątkowanej w Light 16 na rynek smartfonów. Jednak na gotowy produkt z pewnością poczekamy o wiele dłużej. W pierwszej kolejności czekają nas dwie premiery od HMD Global zaplanowane na 4 i 11 października. Pierwsza data zwiastuje prezentację smartfonu Nokia 7.1 Plus. Druga może oznaczać wskrzeszenie PureView w postaci Nokii 9.

Warto przypomnieć sobie smartfony z dopiskiem PureView ze względu na ich doskonałe możliwości w zakresie fotografii i wideo. Obiektyw pochodzącego z 2012 roku modelu Lumia 808, został przygotowane przy współudziale uznanej marki Zeiss. Sensor o rozdzielczości 41 MP pojawił się również w Nokii Lumia 1020. W tamtym czasie fińska marka należała jeszcze do Microsoftu.