HONOR View20 - światowa premiera w Paryżu, znamy cenę w Polsce

Dziś w Paryżu światową premierę miał najnowszy flagowiec HONOR View20. Przy okazji poznaliśmy polską cenę jego mocniejszej wersji.


HONOR View20 - specyfikacja

HONOR View20 wyposażono w ekran IPS o przekątnej 6,4’’ i rozdzielczości 2310 x 1080 pikseli. Pod nim znajduje się 7nm procesor Kirin 980 AI z podwójnym inteligentnym NPU, układ chłodzenia cieczą - rozpraszający ciepło dla lepszej wydajności urządzenia - potrójną anteną Wi-Fi z modułem sztucznej inteligencji (zapobiegającym osłabieniu sygnału w smartfonie trzymanym w rękach), baterią o pojemności 4000 mAh, zapewniającą długi czas pracy. Smartfon dostępny będzie w dwóch wersjach - 6GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej oraz 8GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej.

Przed aparat ma rozdzielczości 25 megapikseli. Jest on zintegrowany pozbawionym wcięcia ekranem All-View, zajmującym 91,8% powierzchni przedniego panelu urządzenia, co gwarantuje wyjątkowe wrażenia podczas oglądania filmów czy grania. W HONOR zastosowano specjalne rozwiązanie pozwalające na umieszczenia aparatu w ekranie w uzyskanym w procesie litografii otworze o średnicy 4,5 mm.

Zobacz również:

  • Galaxy Watch 4 - Google Assistant dołączy do Bixby
HONOR View20 - światowa premiera w Paryżu, znamy cenę w Polsce

HONOR View20 to pierwszy smartfon, w którym zastosowano nanolitografię do uzyskania nanotekstury skrzących się gradientowymi barwami plecków z charakterystycznym efektem V. Bryła smartfonaz obudową z efektem głębi 3D i zaokrągleniami ma zaledwie 8,1 mm grubości i stanowi połączenie metalu i szkła.

HONOR View20 - aparat 48 Mpix

Tylny aparat HONOR View20 będzie pierwszym aparatem wyposażonym w matrycę CMOS IMX586 firmy SONY w rozmiarze 1/2 cala i o rozdzielczości 48 Mpix z pikselem o wielkości 1,6 μm w macierzy Quad Bayer. Matryca pracująca z procesorem Kirin 980 obsługuje nowy tryb AI Ultra Clarity i umożliwia robienie zdjęć o wysokiej ostrości i szczegółowości. Aparat wykonuje jednocześnie kilka zdjęć w rozdzielczości 48 Mpix, z których wybiera najwyraźniejsze i najostrzejsze obszary, następnie zestawia je na jednym zdjęciu w tej samej rozdzielczości. Kirin 980 z dwoma układami NPU przetwarza zdjęcie, korzystając z zaawansowanego algorytmu sztucznej inteligencji, który analizuje zdjęcie, optymalizuje szczegóły w ciemniejszych obszarach i koryguje równowagę tonalną barw dla zdjęć z żywymi kolorami.

Tylny aparat 3D korzysta z modelu impulsowego pomiaru światła (ang. time-of-flight, ToF) do gromadzenia informacji o kształtach obiektów w kadrze, wykrywania głębi, śledzenia sylwetek i przechwytywania ruchu w czasie rzeczywistym. Może zmienić się w kontroler do gier z wykrywaniem ruchu, zapewniając wyjątkowe wrażenia z gier 3D. Obecnie urządzenie w pełni obsługuje gry FancySkiing i FancyDarts.

HONOR View20 - światowa premiera w Paryżu, znamy cenę w Polsce

Sztuczna inteligencja, którą naszpikowany jest HONOR View20, wspiera funkcje pozwalające na wprowadzenie wielu spersonalizowanych ustawień ułatwiających korzystanie z urządzenia. Wspierany sztuczną inteligencją przedni aparat 3D HONOR View20 rozpoznaje ponad 100 produktów spożywczych i potraw oraz podaje informacje o ich kaloryczności. Aparat rozpozna również 300 słynnych budowli i krajobrazów, a także ponad 100 000 obrazów z całego świata.

HONOR View20 będzie dostępny w Polsce w połowie lutego 2019 r. w dwóch wersjach kolorystycznych: Phantom Blue i Phantom Red. Rekomendowana cena HONOR View20 z 8 GB RAM i 256 GB pamięci to 2 899 zł.

Podczas paryskiej premiery smartfona HONOR View20 miała również miejsce premiera smartwatcha HONOR Watch Magic/Dream zaprojektowanego z myślą o wszystkich aspektach codziennego życia.