HP 441 - komputer czteroosobowy

Koncern HP zaprezentował komputer PC, wyposażony w cztery monitory, cztery klawiatury i cztery myszy - dzięki temu mogą z niego jednocześnie korzystać cztery osoby. Maszyna, przeznaczona głównie do zastosowań edukacyjnych, wyposażona została w specjalnie zmodyfikowaną wersję systemu Mandrakelinux.

HP 441, bo taką nazwę nosi ów 'czterosobowy' komputer , wyposażony jest w procesor Celeron lub Pentium 4, min. 512 MB pamięci RAM, dysk o pojemności 40 GB, napęd optyczny oraz cztery karty graficzne. Całością steruje system operacyjny firmy Mandrakesoft, który zmodyfikowano tak, by bez problemów mogło na nim pracować do czterech osób jednocześnie.

HP 441

HP 441

Przedstawiciele HP tłumaczą, że komputer zaprojektowano z myślą o wykorzystaniu go do celów edukacyjnych - maszyna sprzedawana będzie z preinstalowanym zestawem ponad 70 aplikacji edukacyjnych, wśród których znajdzie się m.in. pakiet aplikacji biurowych OpenOffice.org.

Cenę HP 441 ustalono na 1600 USD. Komputer jest już dostępny na niektórych rynkach - m.in. w RPA. HP nie wyklucza jednak możliwości wprowadzenia go do sprzedaży również w innych krajach.


Zobacz również