HP CD-Writer Plus 9900ci

Rodzina nagrywarek HP o nazwie CD-Writer Plus powiększyła się o pierwszy model combo oznaczony symbolem 9900ci.

Rodzina nagrywarek HP o nazwie CD-Writer Plus powiększyła się o pierwszy model combo oznaczony symbolem 9900ci.

Oferuje szybkość zapisu 12x dla CD-R i 10x dla RW, a odczytu 32x dla CD-ROM i 8x dla DVD.

Jak na napęd HP przystało, 9900ci jest bardzo bogato wyposażony: oprócz kabli, śrubek, czystych płyt, oprogramowania nagrywającego HP MyCD i Roxio Direct CD 3, otrzymujesz także narzędzie do etykietowania płyt oraz aplikacje HP MusicMatch Jukebox, CD-Labeller, HP Fast Format, HP Backup, ArcSoft PhotoCenter, Sonic Foundry ACID Xpress. Jest też programowy odtwarzacz PowerDVD firmy Cyberlink.

Niestety, MyCD przyda się jedynie początkującym użytkownikom: jeśli będziesz chciał w pełni wykorzystać możliwości nagrywarki, np. zapis różnych formatów płyt, musisz skorzystać z innego programu.

Do naszych testów posłużyliśmy się Nero 5.5, dzięki któremu okazało się, że model 9900ci wyposażony jest w ochronę bufora JustLink i de facto mamy do czynienia z napędem combo firmy Ricoh (MP9120).

Testy potwierdziły te podejrzenia: 9900ci uzyskał prawie takie same rezultaty, jak MP9120. Wyjątkiem był test nadpisywania RW, w którym MP9120 okazał się szybszy prawie o minutę. To zasługa innego oprogramowania do zapisu pakietowego.

Rodzaj: nagrywarka 12/10/32 z odtwarzaczem DVD 8x

Producent: Hewlett-Packard, www.hp.com/cdr

Informacje: HP, www.hp.pl

Cena: 1549 zł