HP Chromebox wcale nie jest taki cichy

Osoby, które zakupiły komputer Chromebox firmy HP czekała niemiła niespodzianka w postaci generującego hałas wentylatora, którego miało nie być...

Firma Asus posiada w ofercie niewielkich rozmiarów komputer Chromebox, który pracuje pod kontrolą systemu Chrome OS. Urządzenie to po podłączeniu do telewizora powinno sprawdzić się jako domowe centrum rozrywki pozwalające również na wygodne surfowanie po Internecie oraz dostęp do serwisów Google'a.

Podobne urządzenie zaprezentowała także firma Hewlett-Packard. Jej Chromebox miał jednak dodatkową bardzo przydatną zaletę. Mowa tutaj o pasywnym chłodzeniu, dzięki któremu podłączony do telewizora nie generowałby przeszkadzającego hałasu pochodzącego od pracującego wentylatora.

HP Chromebox wcale nie jest taki cichy

HP Chromebox

Szkopuł jednak w tym, że, delikatnie mówiąc, HP mija się z prawdą...Komputer został bowiem rozebrany przez redaktorów serwisu FanlessTech, których oczom ukazał się zamontowany we wnętrzu wentylatorek. Co więcej, z czasem okazało się też, że w dołączonej do sprzętu instrukcji jego rozbierania znaleźć można następujące zdjęcie:

HP Chromebox wcale nie jest taki cichy

HP Chromebox