HP Color LaserJet Pro M277dw – kompaktowe urządzenie wielofunkcyjne drukujące w kolorze

Kolorowe laserowe urządzenia wielofunkcyjne stają się atrakcyjną ofertą dla małych i średnich przedsiębiorstw. To zasługa systematycznego spadku kosztów drukowania i pojawienia się mniejszych urządzeń jak np. HP Color LaserJet Pro M277dw, które umiejętnie łączy kompaktowe rozmiary z dużymi możliwościami.

HP Color LaserJet Pro M277dw

HP Color LaserJet Pro M277dw to czterofunkcyjny kombajn zamknięty w niewielkiej i starannie wykonanej obudowie. Może drukować dokumenty w trybie monochromatycznym i kolorze, skanować, kopiować, lub faksować. Kosztuje ok 1500 zł. Zalecane miesięczne obciążenie drukarki to 2500 stron a to sprawia, że świetnie nadaje się do małej kilkuosobowej firmy.

Szybkość pracy

Wnętrze kombajnu kryje czterotonerowy mechanizm drukujący pracujący z szybkością do 18 str./min. Na wydruk pierwszej strony trzeba czekać tylko 13 sekund a 50 stronicowy dokument drukuje się przez około trzy minuty.

Dla porównania kombajny biurowe pracujące z szybkością 30 str./min. ten sam dokument drukują około minutę krócej. Tego typu urządzenia są jednak dużo droższe (ponad 3000 zł), większe i kierowane dla średnich, lub dużych grup roboczych.

Dodatkowe interfejsy

Na pochwałę zasługuje bogate wyposażenie HP Color LaserJet Pro M277dw w dodatkowe interfejsy. Urządzenie można podłączyć bezpośrednio do komputera (interfejs USB), sieci firmowej (za pomocą gigabitowej karty Ethernet), lub bezprzewodowej (wbudowana karta Wi-Fi zgodna ze standardem b/g/n). Producent zamontował też moduł NFC, który ułatwia drukowanie z przenośnych urządzeń.

Wygodna obsługa

HP Color LaserJet Pro M277dw

HP Color LaserJet Pro M277dw

Duży dotykowy ekran zamontowany na obudowie ma intuicyjny w obsłudze interfejs programowy. Dzięki niemu uruchamianie funkcji drukowania, kopiowania czy skanowania dokumentów nie stanowi żadnego problemu. Użytkownik na ekranie wyświetlacza może też sprawdzić podstawowe ustawienia pracy urządzenia.

HP Color LaserJet Pro M277dw odpowiednio wcześnie ostrzega też o niskim poziomie tonera i konieczności wymiany poszczególnych wkładów. Co istotne, konstrukcja obudowy ułatwia szybką wymianę pustych kaset na pełne. Wystarczy odchylić górną cześć urządzenia i wysunąć tackę z kasetami.

Dupleks i podajnik ADF

HP pomyślał też o usprawnieniu procesu kopiowania montując na drukarce podajnik kartek ADF (mieści 50 arkuszy A4). Dzięki niemu podczas kopiowania wielostronicowych dokumentów poszczególne kartki są automatycznie podawane do skanowania, bez konieczności angażowania użytkownika. Kolejnym usprawnieniem jest zamontowany w torach drukarki mechanizm dupleksu, który umożliwia automatyczne dwustronne drukowanie.

Drukuj taniej dzięki dużym wkładom

Drukarka fabrycznie dostarczana jest z niewielkimi tonerami „startowymi”. Docelowe materiały eksploatacyjne są jednak dużo wydajniejsze i wystarczają na wydrukowanie ok 1400 stron (wydajność każdego "kolorowego" wkładu) i 1500 stron (kaseta z czarnym tonerem).

HP Color LaserJet Pro M277dw

HP Color LaserJet Pro M277dw

HP Color LaserJet Pro M277dw kompatybilna jest też z dużymi wkładami „XL”, które umożliwiają wydrukowanie 2300 stron (kasety z kolorowym tonerem) i 2800 stron za pomocą wkładu z czarnym tonerem. Dzięki wykorzystaniu kaset o zwiększonej wydajności koszty drukowania spadają o kilkadziesiąt procent a to spora oszczędność w skali roku.

Podsumowanie

Laserowe urządzenia wielofunkcyjne drukujące w kolorze kojarzą się z dużymi i nieporęcznymi konstrukcjami. Color LaserJet Pro M277dw wyraźnie odstaje od tego schematu łącząc niewielkie wymiary z bogatym wyposażeniem i wydajnym mechanizmem laserowym drukującym w kolorze.

Świetnie wpasowuje się w potrzeby małej firmy, idealnie nadając się do drukowania, kopiowania i skanowania różnorakich dokumentów. Co ważne jest też dobrze przygotowana do wprowadzenia cyfrowego obiegu dokumentów w firmie umożliwiając np. skanowanie dokumentów bezpośrednio do skrzynki pocztowej, folderu, lub chmury.

HP Color LaserJet Pro M277dw - idealny wybór dla małej firmy
HP Color LaserJet Pro M277dw

HP Color LaserJet Pro M277dw

HP Color LaserJet Pro M277dw nie zajmuje dużo miejsca a wyposażona jest w dodatkowe mechanizmy oszczędzające energię, papier i ułatwiające kopiowanie dokumentów.