HP DesignJet 1050c plus

Jeśli przygotowujesz projekt wykraczający poza zwykłe formaty papieru (a5, A4, A3), Dobrze jest wiedzieć o możliwości druku w innych o wiele większych formatach. Bez ploterów przygotowanie pracy do druku w dużym formacie byłoby niezwykle kosztowne.


Jeśli przygotowujesz projekt wykraczający poza zwykłe formaty papieru (a5, A4, A3), Dobrze jest wiedzieć o możliwości druku w innych o wiele większych formatach. Bez ploterów przygotowanie pracy do druku w dużym formacie byłoby niezwykle kosztowne.

Automatyczny podajnik trzyrolowy - C2394A

Automatyczny podajnik trzyrolowy - C2394A

Doskonałe urządzenie do drukowania wielkoformatowych prac, nie tylko CAD-owskich. Maksymalna szerokość roli to 91,4 cm, a maksymalna długość wynosi 91 m. Urządzenie wyposażono w system podwójnego podawania papieru (rola i arkusze). Dodatkowo w opcji: automatyczny podajnik trzyrolowy C2394A.

Dzięki zainstalowanym językom: HP-GL/2, HP-GL, HP RTL, CALS G4, i opcji Adobe PostScript 3 możliwy jest druk we wszystkich formatach dokumentów (nie tylko CAD, ale także popularne formaty grafiki bitmapowej i wektorowej).

Urządzenie pozwala na szybki druk rysunku linearnego w trybie fast; krzywizny odwzorowane są prawidłowo bez pikselowych zniekształceń. Kolorowe obrazy drukowane są w trybie productivity - 13 m2/h i w trybie best qua-lity 6,5 m2/h. Dzięki stale rozwijającej się technologii druku otrzymujemy wydruki coraz doskonalsze i za relatywnie mniejszą cenę. Nie musimy też godzinami czekać na efekt drukowania.

Stosując droższe materiały eksploatacyjne, można osiągnąć zdecydowanie lepsze rezultaty. Odpowiednio dobrany nośnik oraz rodzaj tuszu pozwalają na przedłużenie żywotności ilustracji narażonej na działanie promieni słonecznych.

Technologia druku

Głowice zadrukowują nośnik w technologii JetExpress, która znacznie przyspiesza wydruk. 25-milimetrowe głowice drukujące z 512 dyszami atramentowymi pozwalają na doskonałe odwzorowanie szczegółów. Ploter drukuje w kolorze z maksymalną rozdzielczością 600 x 600 dpi, a w czerni 600 x 1200 dpi. Głowice drukujące o przedłużonej żywotności, każdorazowo po druku włączają opcję samoczyszczenia, bez ingerencji użytkownika. Operacja ta nie jest czasochłonna.

Wymagania systemowe

Urządzenie zawiera sterowniki do Microsoft Windows i AutoCAD, a także pozwala na obsługę plików TIFF i JPEG (systemy Windows NT, Unix i Linux) za pośrednictwem dostarczonego oprogramowania. Dostę-pny jest również korektor koloru dla Windows NT 4.0 i opcjonalnie emulacja koloru standardowego druku offsetowego CMYK (profile barwne ICC oraz ICM).

Urządzenie ma wbudowany dysk twardy o pojemności 7 GB i gniazda na moduły pamięci (RAM): 2 x DIMM - standardowo 64 MB (maksymalnie 256 MB).

Interfejsy: równoległy, HP JetDirect 10/100Base-TX, a opcjonalnie inne serwery druku HP JetDirect. Obsługiwane są typowe protokoły sieciowe, takie jak TCP/IP, IPX/SPX, DLC/LLC, EtherTalk; opcjonalnie: drukarka HP DesignJet 1050c plus: Mac OS (8.1-9.1), Mac OS X.

Obsługa plotera

Obsługa ogranicza sięĘdo dokładnego zamocowania roli papieru - inaczej urządzenie nie wystartuje, komunikując o źle założonym nośniku - i wymiany pojemników z tonerem (ew. pigmentem). Wkłady atramentowe o pojemności 175 ml (cena około 500 zł brutto) pozwalają na odpowiednio dużą liczbę wydruków bez częstej ich wymiany (pokrycie tonerem zależy od użytych w dokumencie kolorów i trudno jest uśrednić ich zużycie). Istnieje możliwość instalacji wkładów o pojemności 350 ml.

Kupić, nie kupić

Przed zakupem trzeba skalkulować, czy warto skorzystać z usług firmy mającej plotery, czy też dokonać zakupu własnego urządzenia. Warto zdecydować się na tę drugą opcję, jeżeli dużo drukujemy i liczy się dla nas czas. Urządzenie obsługuje się prawie tak jak zwykłą drukarkę (może poza montażem roli papieru).

<hr size="1" noshade>Dziękujemy firmie System 3000 S.A. za udostępnienie urządzenia i materiałów eksploatacyjnych do testów.