HP Envy - nowe laptopy do filmów i muzyki

Amerykańska firma przygotowała nowe modele przenośnych pecetów dla wymagającego użytkownika. Maszyny z serii Envy spodobają się tym, którzy zamierzają oglądać filmy 3D na laptopie oraz tym, którzy uwielbiają muzykę.

Wielbicielom nowoczesnych technologii może spodobać się odświeżony model laptopa Envy 17. To pierwszy laptop z wyświetlaczem 3D od amerykańskiej firmy. Wyposażono go w ekran o przekątnej 17,3", mocne głośniki, a nawet subwoofer. We wnętrzu maszyny znajdziemy procesor z serii Intel Core i7, kartę graficzną AMD Mobility Radeon HD 5850 i twardy dysk o maksymalnej pojemności 2TB. Do zestawu dołożono też okulary umożliwiające oglądanie filmów 3D, choć samego laptopa można ręcznie przestawić na "dwuwymiarowy tryb pracy". Całość uzupełnia napęd Blu-ray.

Jedyną zauważalną wadą tego peceta jest krótki czas pracy. Jego baterie mają działać przez zaledwie dwie i pół godziny. Nowy Envy 17 powinien się pojawić w amerykańskich sklepach w okolicach tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Wyceniono go na dwa tysiące dolarów.

Zobacz również:

  • Black Days - elektronika taniej nawet o 75%. Dostępne tysiące produktów
  • Najlepsze oferty na laptopy. Idealne do domu, pracy czy rozrywki

Dla osób, które nie mogą wytrzymać bez muzyki, firma przygotowała natomiast nowego laptopa Envy z serii Beats. W projektowaniu maszyny brał udział amerykański muzyk Dr. Dre. Envy 14 Beats pomalowano na czarno-czerwono, a sama klawiatura tego peceta również jest podświetlona na czerwono. W jego wnętrzu znajdziemy procesor Core i5, 4GB pamięci RAM i dysk twardy o pojemności 640GB. Do wycenionego na 1249 dolarów laptopa dokładane są słuchawki z serii Beats.