HP: Leo Apotheker zwolniony, nowym prezesem szefowa eBaya

Prezes Hewlett-Packard, Leo Apotheker, ledwie po jedenastu miesiącach od objęcia funkcji CEO, został zwolniony przez radę nadzorczą firmy. Jego miejsce zajmie Meg Whitman, była szefowa serwisu aukcyjnego eBay.

Leo Apotheker tylko przez niespełna rok byl prezesem firmy HP. Zatrudniony w listopadzie 2010 r., były dyrektor generalny koncernu SAP, miał za zadanie rozszerzyć ofertę Hewlett-Packard w zakresie biznesu i modelu cloud-computing. Jak się okazało, na czas jego rządów przypadły też poważne zmiany i restrukturyzacja w firmie. HP zrezygnowało z rozwoju własnych urządzeń na platformie WebOS, a niedawno ogłaszało chęć sprzedaży działu PC.

Zwolniony prezes liczył na sukces związany z przejęciem firmy Autonomy i produkcją wyspecjalizowanych aplikacji dla korporacji. Działania prezesa i rady nadzorczej doprowadziły do poważnego spadku wartości akcji HP na giełdzie.

Zobacz również:

  • Lenovo i HP rządzą na rynku laptopów
  • Apple AirPods Pro 2 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [01.12.2021]

Apotheker jest trzecim kolejnym prezesem HP zwolnionym przez radę nadzorczą. Tylko w ciągu ostatnich 12 lat spółka miała aż siedmiu różnych prezesów.

***

Nową panią prezes została Meg Whitman, była szefowa eBaya. Rada nadzorcza HP liczy, że jej wizja i doświadczenie w branży znacząco wzmocnią firmę w nadchodzących latach.

Czy pod rządami Whitman HP wróci do smartfonów i WebOS?