HP Mini 1104 - netbook z procesorem Intel Cedar Trail

Firma Hewlett-Packard wprowadziła do swojej oferty nowy netbook - model Mini 1104. Co interesujące, urządzenie korzysta z nowej generacji procesora Intel Atom. Zapewnia też możliwość pracy na baterii nawet przez 9 godzin.


O netbookach nie mieliśmy ostatnio okazji zbyt często pisać. Dzisiaj mamy jednak możliwość zaprezentowania najnowszego komputera firmy HP należącego do tej kategorii. Nosi on oznaczenie Mini 1104 i wyposażony został w 10,1-calowy wyświetlacz. Oferuje ponadto dysk twardy o maksymalnej pojemności 320 GB, 2 GB pamięci DDR3, slot kart SDXC oraz, oczywiście, wbudowaną kamerkę internetową. Całość waży 1,26 kilograma.

Co jednak najważniejsze, netbook korzysta z dwurdzeniowego procesora Atom N2600 1,6 GHz wchodzącego w skład nowej platformy Intel Cedar Trail (proces technologiczny 32 nm). Jest to energooszczędna jednostka, która cechuje się współczynnikiem TDP (Thermal Design Power) na poziomie 3,5 W oraz pozwala na płynne odtwarzanie filmów Blu-ray.

Zobacz również:

  • Black Days - elektronika taniej nawet o 75%. Dostępne tysiące produktów

Warto dodać, że według HP zastosowany 6-komorowy akumulator powinien pozwolić netbookowi na maksymalnie dziewięć godzin pracy.

Netbooki nie mają lekko

Netbooki to kategoria tanich, niewielkich komputerów przenośnych służących przede wszystkim do przeglądania Internetu oraz "dochodzącej" pracy z aplikacjami biurowymi. Ich popularność mocno zmalała wraz z wprowadzeniem na rynek iPada, który zapoczątkował "tabletową rewolucję".

O ile jednak Intel odnotował znaczny spadek sprzedaży netbooków w Stanach Zjednoczonych i Europie, o tyle odwrotna tendencja zachodzi na rynkach takich krajów jak Indie i Chiny. Faktem jest jednak, że niektórzy producenci (np. Dell) postanowili wycofać się z produkcji tego typu urządzeń.

Kiedy i za ile?

HP Mini 1104 już został wprowadzony do sprzedaży. Jego cenę w wersji podstawowej ustalono na poziomie 399 USD.

Dokładną specyfikację urządzenia znajdziecie pod tym adresem.

________________

Ja bym jeszcze nie skreślał całkiem netbooków. Jest to bowiem sprzęt, który za niewielkie pieniądze może np. stanowić bardzo przydatne uzupełnienie domowego komputerowego stacjonarnego.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: