HP Mini 210 Vivienne Tam - netbook w motylki

Netbook jako cyfrowy dodatek do damskiej garderoby? Dlaczego nie. Zobacz, jak najnowsza wersja komputera HP Mini 210 Vivienne Tam komponuje się z ubiorem.

Zobacz 41 netbooków w testach PC World

HP Mini 210 Vivienne Tam

HP Mini 210 Vivienne Tam

HP Mini 210 Vivienne Tam

HP Mini 210 Vivienne Tam

Zobacz także:

Sprzęt został zaprezentowany w czasie Nowojorskiego Tygodnia Mody, gdzie był częścią wiosennej kolekcji domu mody Vivienne Tam. Komputer nawiązuje wzornictwem do stylistyki wspomnianej kolekcji.

Na obudowie widoczne są motywy graficzne kolekcji (umieszczono je za pomocą technologii HP Imprint, co ma ograniczyć ich ścieranie w trakcie użytkowania sprzętu). Motywy te pełnią też funkcję domyślnego tła pulpitu komputera; w stylistyce tej utrzymane jest też animowane menu Start systemu Windows oraz niestandardowe ikony.

HP Mini 210 wyposażony jest w ekran z podświetleniem LED o przekątnej 10,1 cala, 2 GB pamięci operacyjnej i dysk twardy o pojemności do 320 GB.

Dysponuje też kamerą internetową oraz preinstalowanym oprogramowaniem QuickWeb. Jak informuje producent, aplikacja ta umożliwia "użytkowniczkom wysyłać w ciągu zaledwie kilku sekund od uruchomienia komputera wiadomości do serwisów Facebook i Tweeter, słuchać muzyki, przeglądać Internet, planować spotkania, wysyłać i odbierać pocztę elektroniczną lub rozpoczynać czat".

Komputer waży 1,22 kg, a żywotność jego akumulatora wynosi 5,5 godziny. Uzupełnieniem komputera są akcesoria - również "w motylki" - pokrowiec oraz dostępna oddzielnie mysz bezprzewodowa.

Cena sprzętu to minimum 499 euro. Komputer będzie dostępny w sprzedaży pod koniec marca br. Mysz wyceniono na ok. 35 euro.

Więcej informacji: HP/Vivienne Tam