HP OfficeJet 7410

Kolejna nagroda dla HP za najlepiej wyposażony kombajn i bezkonkurencyjną jakość druku.

Zwycięzca testu zalicza się do najlepiej wyposażonych urządzeń. System druku może pracować w dwóch konfiguracjach: z czterolub sześciokolorową paletą barw podstawowych. Pierwszej używa się do testów i grafiki, drugiej do druku fotografii. Poza standardowym USB drugiej generacji są jeszcze porty sieci przewodowej i bezprzewodowej Pict Bridges, szybki faks z pamięcią na 130 numerów i 150 stron oraz czytniki kart pamięci zapisanych w aparatach cyfrowych.

Samodzielni

Chociaż kombajn zalicza się do biurowych, obsługuje pełny zestaw kart pamięci z cyfrówek. Bez komputera można sterować wydrukiem z kart na dwa sposoby: za pomocą wbudowanego kolorowego wyświetlacza LCD albo po wypełnieniu i zeskanowaniu specjalnego formularza z miniaturkami zdjęć. Wyświetlacz służy też do przekazywania informacji kontrolnych.

Pod względem jakości druku OfficeJet był bezkonkurencyjny, ale wiele pomogło żonglowanie nabojami i dobieranie optymalnej konfiguracji do rodzaju tematu. Największą przewagę uzyskał w druku paletą czterokolorową.

Skaner gorzej

Skanowanie wypadło ponadprzeciętnie, ale bez rewelacji zarówno pod względem tempa, jak i jakości. Możliwości urządzenia kończą się na skanowaniu niezbyt trudnych fotografii. Zastrzeżenia budzi rozpoznawanie tekstu. Stosowany przez HP ReadIris jeszcze raz przegrał z FineReaderem.

Wielki pakiet oprogramowania

Razem z urządzeniem użytkownik dostaje wielką porcję, blisko 1 GB oprogramowania, nad którego instalowaniem nie można w pełni zapanować. Z części obowiązkowych wyżej oceniamy sterownik drukarki z wieloma funkcjami retuszerskimi, niżej sterownik skanera, który ma, co prawda, wersję dla zaawansowanych, ale mniejsze możliwości wyboru i mało filtrów.


Zobacz również