HP Pavilion DM1: netbook z AMD Fusion

Nowy netbook od Hawlett-Pacard wyposażony jest w nowoczesne rozwiązania, które czynią go najmocniejszym przedstawicielem swojej klasy. Posiada wyjątkowe możliwości komunikacyjne i graficzne oraz długą żywotność baterii.

Pavilion DM1 korzysta z układu Fusion od AMD, który integruje procesor (dwurdzeniowy AMD Vision 1,6 GHz) z kartą graficzną (Radeon HD 6310M). Technologia ta pozwala na wyjątkowo płynne wyświetlanie grafiki przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na energię.

Posiada ekran o przekątnej 11,6 cali podświetlany diodami LED. Jest to jeden z niewielu netbooków, które pozwalają na odtwarzanie filmów w rozdzielczości HD 1080p. Inne netbooki HP dające takie możliwości wykorzystują odrębne dekodery HD, które szybko wyczerpują baterię.

Zobacz również:

  • Odbierz rabat 700 zł przy zakupie laptopa w x-kom! Jak to zrobić?

Maksymalny czas pracy Pavilon D1 to 10,5 godziny przy zapisie na dysku SSD i 9,5 godziny przy użyciu dysku HDD. To dobry wynik, a przy tym, zastosowana bateria nie jest zbyt ciężka i całe urządzenie waży zaledwie 1,6 kg.

Nowy netbook HP wyposażony jest także w technologię przesyłania danych LTE, która oferuje szybszy transfer niż obecnie używane 3G. LTE nie jest jeszcze w powszechnym użyciu, ale pomału operatorzy w rozwiniętych technologicznie krajach tworzą sieci LTE.

Światową premierę netbooka zaplanowano na 9 stycznia. Pavilion DM1 ma kosztować w najtańszej konfiguracji 449 dolarów.