HP PhotoSmart 145

Dzięki technologii druku Photoret III otrzymujemy wydruki nie ustępujące odbitkom fotograficznym. Porty na karty pamięci pozwalają po podłączeniu do komputera wyświetlić ich zawartość lub zapisać je na dysku. Urządzenia nie musimy podłączać do komputera, by otrzymać wydruki. Doskonale poradzi sobie samo.

Dzięki technologii druku Photoret III otrzymujemy wydruki nie ustępujące odbitkom fotograficznym. Porty na karty pamięci pozwalają po podłączeniu do komputera wyświetlić ich zawartość lub zapisać je na dysku. Urządzenia nie musimy podłączać do komputera, by otrzymać wydruki. Doskonale poradzi sobie samo.

HP PhotoSmart 145

Bywa tak, że aby otrzymać odbitki zdjęć, musimy pokonać wiele przeciwności losu. Nie da się od razu sprawdzić jakości wykonych zdjęć. Jednak dzięki temu urządzeniu uzyskamy w miarę szybko wydruki z rozdzielczością nie ustępującą tradycyjnym odbitkom fotograficznym.

Specjalnie zaprojektowana obudowa i możliwość zasilania poprzez przejściówkę z zapalniczki samochodowej sprawiają, że drukarka może nam towarzszyć wszędzie. Niestety, przejściówkę zasilającą trzeba kupić oddzielnie, bo nie jest sprzedawana w komplecie z drukarką.

Na obudowie znajdują się 4 gniazda (zakryte podajnikiem papieru) na karty pamięci, używane w aparatach cyfrowych. Dzięki nim można szybko przenieść dane i drukować bądź przesyłać je do komputera za pośrednictwem portu USB. Obsługuje karty: Compact Flash, SmartMedia, Memory Stick, Secure Digtial, MultiMedia Card oraz xD-Picture Card.

Obsługa drukarki jest stosunkowo prosta. Instalacja zbiorników z tuszem nie powinna nikomu sprawić problemu. Można wymiennie stosować dwa rodzaje tuszów: HP Nr 57 do druku kolorowych zdjęć i HP Nr 59 do zdjęć czarno-białych. Oba tusze w połączeniu z oryginalnym papierem HP pozwalają na zgodność kolorystyczną. HP oferuje spory wybór różnych gatunków papierów do drukowania, w tym papierów fotograficznych HP Premium Plus o podwyższonej gramaturze. Bardzo przypomina on tradycyjne odbitki fotograficzne.

HP PhotoSmart 145

Drukarka poradzi sobie z większością kart używanych w aparatach cyfrowych.

Format druku determinowany jest wielkością urządzenia i wynosi 10 x 15 cm. Można też wydrukować kilka zdjęć na jednej stronie, lecz będą one odpowiednio przeskalowane i ułożone na stronie. Nawigacja i sterowanie jego pracą też nie należą do skomplikowanych. Na przednim panelu znajduje się wyświetlacz tekstowy, na którym wyświetlają się parametry ustawień potrzebnych przy druku. Interfejs użytkownika pozwala za pomocą przycisku wybrać interesujące ustawienia i wystartować urządzenie do druku.

Możliwy jest druk zdjęć bez widocznych marginesów na stronie.

HP Photosmart 145 potrzebuje na wydruk około 90 sekund, a w trybie podwyższonej jakości około 3 minut. Możliwy jest druk zdjęć bez widocznych marginesów na stronie. W podajniku zmieści się około 20 arkuszy papieru.

Paramerty

HP Photosmart 145 wyposażono w 16 MB pamięci. Drukuje za pomocą technologii Photoret III z maksymalną rozdzielczością optymalizowaną 4800 x 1200 dpi (ze zmienną wielkością kropli tuszu dochodzącą do ok. 4 pikolitrów). Drukarka nie pracuje zbyt głośno, ale słychać jak pobiera papier.

HP PhotoSmart 145

Można w niej stosować zamiennie dwa typy tuszy do druku kolorowego HP Nr 57 i do druku czarno-białego HP Nr 59.

Ma też spore zapotrzebowanie na pamięć przy współpracy z komputerem, ale obecnie nie jest to problemem, większość bowiem sprzętu wyposażona jest w dużą ilość pamięci RAM. Działa zarówno w systemach Windows, jak i Mac OS. Przy współpracy z komputerem, dzięki specjalnym dodatkom w systemie, umożliwia odczyt danych zarówno z kart, jak i normalnego napędu, czyli funkcjonalnie działa jak czytnik kart pamięci.

W zestawie z drukarką znajdują się sterowniki oraz programy. Wersja na Windows zawiera program do zarządzania zdjęciami - Photo and Imaging - umożliwiający tworzenie, edycję i drukowanie zdjęć oraz ich przesyłanie (np. pocztą elektroniczną) lub udostępnianie w sieci. Podsumowując, jest to doskonałe narzędzie dla osób, które często mają do czynienia z fotografią cyfrową, tworzy bowiem z aparatem wygodny, przenośny zestaw.

produkt: HP Photosmart 145

producent: HP,http://www.hp.pl

cena netto: 529 zł

konkurenci: Canon

kontakt: HP,http://www.hp.pl

Za:

Drukarka wielofunkcyjna, prosta w obsłudze, możliwość zasialnia poprzez przejściówkę z samochodu.

Przeciw:

Brak w zestawie przejściówki zasilającej z samochodu.