HP Photosmart 8750

Propozycja skierowana przede wszystkim do entuzjastów fotografii czarno-białej. Doskonałej jakości wydruki monochromatyczne idą w parze z niezawodnością i umiarkowaną ceną.

Propozycja skierowana przede wszystkim do entuzjastów fotografii czarno-białej. Doskonałej jakości wydruki monochromatyczne idą w parze z niezawodnością i umiarkowaną ceną.

HP Photosmart 8750

HP Photosmart 8750

Trzon systemu drukującego fotograficznej HP Photosmart 8750 stanowią trzy wkłady atramentowe, zawierające 9 atramentów o specjalnej formule: nowy szary fotograficzny wkład atramentowy o dużej pojemności, niebieski wkład atramentowy i wprowadzony już dawniej trójkolorowy wkład atramentowy. Atramentem w kolorach: turkusowym (cyan), purpurowym (magenta), żółtym, jasnoturkusowym (light cyan), jasnopurpurowym (light magenta) niebieskim, jasnoszarym, średnioszarym oraz fotograficznym czarnym, można drukować zdjęcia kolorowe i czarno-białe, których jakość nie odbiega od uzyskiwanej w studiu fotograficznym.

Drukarka HP Photosmart 8750 to pierwsze urządzenie z tej serii, umożliwiające drukowanie na papierze w formacie A3+ z obszarem zadruku 330 x 483 mm. Aby ułatwić druk na specjalnym papierze, model HP Photosmart 8750 udostępnia zapasową ścieżkę papieru i tylną szczelinę do ręcznego podawania papieru.

HP Photosmart 8750

HP Photosmart 8750

Drukarka ma zaawansowane opcje podłączania. Dzięki wbudowanej obsłudze sieci Ethernet, jest możliwy do niej dostęp z wielu stacji roboczych. Możliwy jest również bezprzewodowy dostęp do drukarki za pośrednictwem rutera bezprzewodowego. Po podłączeniu do sieci są obsługiwane jej wszystkie funkcje, w tym druk bezpośredni z wybranych kart pamięci, takich jak Compact Flash I i II, SecureDigital, MultiMedia, xD i Sony Memory Stick z wykorzystaniem interfejsu USB. Ponadto sterownik podłączonej do sieci drukarki HP Photosmart 8750 ułatwia zarządzanie profilami ICC i obsługuje druk zoptymalizowany do rozdzielczości 4800 dpi.

Z myślą o początkujących fotografikach została ona wyposażona w funkcje automatycznego wykrywania rodzaju papieru, standardowy podajnik papieru, zapasową ścieżkę papieru oraz szczelinę do ręcznego podawania papieru z tyłu urządzenia. Sugerowana cena detaliczna wynosi 2199 zł brutto.

HP Photosmart 8750

Segmenty z pogrupowanymi zasobnikami. Łatwy dostęp i bezproblemowa wymiana.

Pomysł HP na promowanie druku czarno-białego wydaje się bardzo trafny. Wobec postępującej marginalizacji technologii srebrowych (po Agfie, która zaprzestała produkcji filmów czarno-białych, z produkcji papierów wycofał się Kodak), bezciemniowe rozwiązanie oparte na drukarce 8750 jest pełnowartościową alternatywą. Wydruk na satynowym papierze HP Premium Plus Photo do złudzenia przypomina odbitkę srebrową. Użyty w trybie druku monochromatycznego zestaw tuszów czarno-szarych pozwala jednocześnie na uzyskanie dużej rozpiętości walorowej w światłach i cieniach. Zwłaszcza jasne partie obrazu pełne są delikatnych odcieni szarości, doskonale zbalansowanych walorowo i brak w nim denerwujących przebarwień typowych dla monochromatycznych wydruków uzyskiwanych w trybie CMYK. W trybie druku barwnego nie wyróżnia się niczym szczególnym, wydruki są poprawne, choć subiektywnie wydają się nieco za intensywne. W obu trybach druk odbywał się bezproblemowo. Na pochwałę zasługuje ergonomia i solidna budowa kasety do załadunku papieru. Jedyną wadą urządzenia może być decyzja o pogrupowaniu tuszów w segmenty.

W chwili gdy zabraknie jednego z kolorów, trzeba wymieniać segment z trzema zasobnikami.

produkt: HP Photosmart 8750

producent: HP,http://www.hp.com

cena brutto: 2199 zł

konkurenci: Canon, Epson

kontakt: HP,http://www.hp.pl

za:

Solidna konstrukcja. Bardzo dobrej jakości wydruki monochromatyczne.

przeciw:

Zgrupowanie tuszów w 3 segmentach powoduje, że gdy zabraknie któregoś z kolorów, to jest konieczna jednorazowa wymiana aż trzech zasobników.