HP Photosmart C7180

C7180 jest bardzo podobny do modelu 3210. System druku, który był rewelacją poprzedniego sezonu, w tym roku stał się podstawą całej serii urządzeń różniących się rodzajem skanera i innymi szczegółami wyposażenia.

W tym gronie model C7180 jest najlepiej wyposażony, wyróżnia się czułym skanerem z dodatkową lampą w pokrywce do podświetlania slajdówi negatywów, faksem, obsługą sieci kablowej i bezprzewodowej. Standardowo urządzenie wyposażone jest w czytniki do kart pamięci aparatów i niestandardowej wielkości, dziesięciocentymetrowy wyświetlacz LCD.

Mistrz jakości

Gdyby test ograniczał się do oceny jakości, model C7180 wygrałbyz dużą przewagą. Uzyskał najwyższe noty za jakość druku grafiki prostej, złożonej i zdjęcia. Skaner najwierniej oddawał kolory, najmniej szumiał i miał najwyższą czułość. Drukarka dotrzymywała kroku tej z Canona MP830 w prostszych próbach, ale w 1200 dpi, w których przygotowaliśmy testowe zdjęcie i plansze, była wyraźnie wolniejsza. Także pod względem tempa skanowania urządzenie uzyskało pewne wicemistrzostwo, jednak z wyraźną stratą do lidera. System druku składa się z ruchomej głowicy z 3900 dyszami, połączonej giętkimi przewodami ze stacjonarnymi pojemnikami na atrament. Wymienia się je osobno, co zapewnia niezłą ekonomię druku. Czarny tusz na osnowie pigmentowej nie jest wykorzystywany w druku kolorowym, wykonywanym tuszami rozpuszczalnikowymi. Trzy pojemniki (CMY) napełniono tuszami skoncentrowanymi, pozostałe dwa fotograficznym cyjanem i magentą. Podobne kompozycje kolorów i rozdzielczość można uzyskać w modelach poprzedniej generacji, więc nowy system przede wszystkim miał poprawić tempo druku, co niezupełnie się powiodło.


Zobacz również