HP: Polacy wybierają oryginalne tusze

TNS OBOP przeprowadził badanie na temat opinii polskiego społeczeństwa w sprawie oryginalnych tuszy do drukarek oraz oryginalnych produktów w ogóle. Wynika z niego, że zdecydowana większość Polaków stawia na oryginały ze względu na zapewnianą przez nie lepszą jakość wydruku.

Testy PC Worlda - atramenty

Większość ceni oryginalne tusze

Badanie TNS OBOP zostało przeprowadzone na zlecenie firmy HP. Wynika z niego, że 76% osób, które posiadają drukarkę atramentową uważa, że lepiej kupować oryginalne tusze, gdyż zapewniają one lepszą jakość wydruku. 35% z nich docenia natomiast wyższą odporność i trwałość oryginałów. Najbardziej cenią jakość czterdziestolatkowie (85%) i prywatni przedsiębiorcy (94%).

Warto też zauważyć, że coraz większy wpływ na decyzję o zakupie tuszu ma obecnie ekologia. 11% uczestników badania stwierdziło bowiem, że ważnym powodem przemawiającym za kupowaniem oryginalnych materiałów eksploatacyjnych jest troska o środowisko.

"Kupując zamienniki nie wiemy i nie możemy zakładać, że ich producent zachował ekologiczne normy podczas całego procesu produkcji oraz, czy odbierze od nas stary wkład, aby poddać go procesowi recyclingu." - powiedziała Katarzyna Mirska, Supplies Business Development Manager, HP Polska.

Za co jeszcze cenimy oryginalne produkty (nie tylko tusze)

Respondenci twierdzili ponadto, że cenią oryginalne produkty, gdyż:

- są niezawodne (28%)

- wzbudzają nasze zaufanie (21%)

- lubią posiadać wyłącznie takie produkty (3%).

Badanie metodą CAPI zrealizowane zostało w dniach 11-14 lutego 2010 na losowej ogólnopolskiej grupie 1005 osób w wieku 15 lat i więcej.