HP ScanJet 2200c

Przetestowaliśmy w redakcyjnym laboratorium pochodzący z najnowszej serii domowo-biurowy skaner HP oznaczony symbolem 2200c.

Przetestowaliśmy w redakcyjnym laboratorium pochodzący z najnowszej serii domowo-biurowy skaner HP oznaczony symbolem 2200c.

Maksymalna optyczna rozdzielczość wprowadzanego do komputera obrazu wynosi 600 dpi. Głębia kolorów, z jaką skaner odczytuje zdjęcia lub grafiki, osiąga 42 bity.

HP 2200c jest średniej wielkości, bez problemu można go umieścić na biurku. Ma łącze USB, które zapewnia szybki transfer danych do peceta. Standardowy skan - zdjęcie o wielkości 10x15 cm wykonane zostało w rozdzielczości 300 dpi w 68 sekund (czas skanowania wstępnego wyniósł 19 sekund).

Skaner ma dwa przyciski szybkiego dostępu do automatycznego uruchamiania aplikacji skanującej - HP Precision LTX - oraz bezpośredniego wydruku skanowanego dokumentu. Jest to wygodny sposób obsługi urządzenia, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.

Bardziej zaawansowani w posługiwaniu się skanerem użytkownicy mogą skorzystać z dostępnych w oprogramowaniu standardowym funkcji korekcji obrazu takich jak regulacja poziomów i barw. Po analizie jakości skanów według zwykle branych przez nas pod uwagę kryteriów (ostrość, odwzorowanie barw, poziom zakłóceń, zdolność do rejestrowania szczegółów obrazu w jasnych i ciemnych polach oraz czas skanowania) HP 2200c oceniamy jako średnio dobry.

Rodzaj: skaner płaski A4

Producent: Hewlett-Packard, www.hp.com

Informacje: Hewlett-Packard Polska, www.hp.pl

Cena: 445 zł