HP ScanJet 5470c

W teście znalazł się pochodzący z najnowszej serii skaner płaski HP z przystawką do skanowania filmów 35 mm.

W teście znalazł się pochodzący z najnowszej serii skaner płaski HP z przystawką do skanowania filmów 35 mm.

Producent wyposażył model 5470C w sensor CCD o rozdzielczości 2400 dpi, co ma duże znaczenie podczas skanowania zdjęć pochodzących ze slajdów lub negatywów. Rozdzielczość 2400 dpi w pełni wystarcza, aby zeskanować obrazy z przezroczy na potrzeby domowego archiwum oraz ilustrowania stron !WWW.

SkanJet 5470c najlepsze noty uzyskał za szybkość. Skan wstępny wykonuje w niespełna 8 sekund, a właściwy (odbitka fotograficzna 15x21 cm w rozdzielczości 300 dpi) w 25 sekund.

Producent zastosował dobrą optykę, dzięki czemu wprowadzone obrazy mają dobrą ostrość. Na obudowie skanera umieszczono dużo przycisków szybkiego dostępu do określonych funkcji, między innymi do uruchamiania określonego oprogramowania. Tak jak w przypadku innych SkanJetów, 5470c obsługiwany jest przez program HP Precisionscan (tu w wersji Pro 3.1).

Jest to TWAIN, służący do obsługi wszystkich funkcji, czyli skanowania grafiki i zdjęć oraz rozpoznawania tekstu (OCR). Program daje podstawowe możliwości edycji zdjęć (regulacja poziomów tonalnych i balansu barw). Jednak skaner pod tym względem ustępuje urządzeniom konkurencji, których oprogramowanie bywa bardziej rozbudowane. Skaner oceniamy dobrze Đ można go polecić do prac biurowych głównie ze względu na szybkość.

Rodzaj skaner płaski

Producent/Informacje Hewlett-Packard tel. (22) 5657700, www.hp.pl

Cena 1299 zł