HP Scanjet 4600

Swoim nowym skanerem HP po raz kolejny udowodnił, dlaczego w logo tej firmy występuje słowo "invent".

Swoim nowym skanerem HP po raz kolejny udowodnił, dlaczego w logo tej firmy występuje słowo "invent".

Inwencja (invent) przejawia się w nowym skanerze na wiele sposobów. Scanjet 4600 wygląda tak, jakby inżynierowie HP zapomnieli przez chwilę, że konstruują skaner. Postawili oni sobie problem do rozwiązania od nowa i uporali się z nim, stosując zupełnie inne podejście niż dotychczas. Efekt ich pracy jest naprawdę imponujący.

HP Scanjet 4600

HP Scanjet 4600

Po pierwsze: skaner ma tylko 17 mm grubości i tym parametrem niezaprzeczalnie bije wszelkie rekordy (według HP, nie jest to technika skanowania CIS, tylko zmodyfikowana technika CCD). Po drugie: użytkownik widzi cały czas, co skanuje. Konstrukcja skanera pozwala na podglądanie zarówno układu skanowanego oryginału, jak i położenia listwy skanującej. Listwa kieruje światło na skanowany materiał, umieszczony poniżej, na szczęście dzięki przemyślanej konstrukcji światło podczas skanowania nie razi. Po trzecie: skanować można wszystko i wszędzie (no, może prawie wszędzie). Tu jednak zaczynają się problemy. Rozdzielczość optyczna skanera wynosi 2400 dpi. Niestety, w większości przypadków jest tylko teoretyczna. Jakość skanowania generalnie jest nie najlepsza. Brakuje ostrości, a zeskanowane punkty są dość rozmyte. I nie zadowala także odwzorowanie kolorów.

Skaner ma solidną konstrukcję. Szyba odporna jest na zarysowania, ale ze względu na konstrukcję skanera łatwo się brudzi. Odciski palców są bardzo widoczne.

Skaner dość dobrze nadaje się do skanowania dokumentów, nieźle do skanowania zdjęć w niewielkich rozdzielczościach. Do prac profesjonalnych zdecydowanie nie, raczej do zabawy.

produkt: Scanjet 4600

producent: HP,http://www.hp.pl

cena brutto: 699 zł

konkurenci brak

kontakt: HP,http://www.hp.pl

Za:

Bardzo ciekawa konstrukcja skanera, mała grubość.

Przeciw:

Słaba jakość skanowania.