HP Slate 2 - nowy tablet z Windows 7

Firma HP wprowadzi pod koniec tego miesiąca do sprzedaży nowy tablet - Slate 2. Urządzenie powinno przypaść do gustu osobom szukającym sprzętu pracującego pod kontrolą systemu Microsoftu.

Tablet Slate 2 przeznaczony jest przede wszystkim do biznesowych zastosowań w czym pomóc mu ma między innymi preinstalowany system Windows 7 Home Premium.

Urządzenie wyposażone zostało w dotykowy pojemnościowy wyświetlacz o przekątnej wynoszącej 8,9 cala (jego rozdzielczość to 1024 x 600 pikseli), który pozwala na obsługę zarówno za pomocą dotyku palcem jak i dołączonego do zestawu rysika. We jego wnętrzu znajdziemy natomiast następujące podzespoły:

- procesor Atom Z670 1,6 GHz

- dysk SSD o maksymalnej pojemności 64 GB

- moduły WiFi, Bluetooth i 3G (opcja)

- aparat 3 MP z tyłu, aparat VGA z przodu

- dźwięk SRS Premium Sound

- dwa porty USB

- wyjście HDMI

Warto też dodać, że tablet oferuje chip TPM (Trusted Platform Module), pomocne w przypadku kradzieży oprogramowanie Computrace Pro, możliwość dołączenia opcjonalnej klawiatury oraz akumulator, który powinien mu pozwolić na (maksymalnie) 6 godzin pracy.

Niestety firma HP nie poinformowała, czy zamierza w przyszłym roku zaoferować właścicielom nowego tabletu możliwość aktualizacji do mającego wówczas zagościć na rynku systemu Windows 8.

Nowy biznesowy tablet HP Slate 2 trafi do sprzedaży pod koniec tego miesiąca w cenie 699 USD (za wersję podstawową).