HP Slatebook 14, czyli notebook z Androidem, pojawia się w sieci

Mobilny system operacyjny rozwijany przez Google jest przeznaczony dla urządzeń z ekranami dotykowymi. Co jakiś czas różne firmy próbują wprowadzić Androida na klasyczne komputery. Nowym produktem tego typu ma być notebook HP Slatebook 14.

Klasyczne komputery typu notebook, które trafiają na sklepowe półki, zazwyczaj pracują pod kontrolą systemu Windows. Ich twórcy co jakiś czas jednak próbują jednak eksperymentować, a przykładem takiego niecodziennego produktu będzie HP Slatebook 14. Ma to być pierwszy laptop tej firmy wyposażony w Androida i ma różnić się od produkowanych do tej pory niszowych komputerów z mobilnym systemem Google, które do tej pory nie okazały się sukcesem.

HP Slatebook 14 ma być “androidbookiem” z prawdziwego zdarzenia. To komputer wyposażony w 14 calowy ekran Full HD, który napędzać będzie procesor wyprodukowany przez Nvidię. Może to być Tegra 4 lub nowsza Tegra K1 wspierana przez 2 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczone zostanie 16 GB przestrzeni, ale będzie można ją rozszerzyć dzięki kartom microSD.

Zobacz również:

  • Xiaomi przeprasza użytkowników. Wszystko przez wadliwe MIUI [AKTUALIZACJA 20.09.2021]
  • Odbierz rabat 700 zł przy zakupie laptopa w x-kom! Jak to zrobić?
HP Slatebook 14, czyli notebook z Androidem, pojawia się w sieci

Nowy notebook HP Slatebook 14 będzie działać pod kontrolą systemu Android w wersji 4.2 Jelly Bean, który obsługiwany będzie za pomocą ekranu dotykowego, klawiatury i touchpada. Będzie można do niego podłączyć akcesoria poprzez trzy złącza USB 3.0, będzie też dostępne wyjście HDMI. Wisienką na torcie ma być wsparcie Beats Audio, a komputer ma oferować naprawdę dobrą jakość dźwięku.

Zagadką pozostaje na razie cena komputera oraz to, czy Android zostanie w jakimś znacznym stopniu zmodyfikowany.

źródło: liliputing.com