HP Spectre x360 14 - jeden z pierwszych laptopów Intel Evo już na rynku

HP zaprezentowało najnowszą wersję swojego flagowego laptopa 2 w 1. Po raz pierwszy w historii laptop otrzymał certyfikat Intel Evo, który potwierdza, że komputer przeszedł szereg wymagających testów.

Zeszłoroczna inicjatywa Project Athena w tym roku zamieniła się w spory projekt o nazwie Intel Evo. Według niebieskich nowy proces certyfikacji jest jeszcze bardziej wymagający i ma spowodować, że na rynku pojawią się prawdziwe laptopy klasy premium, które zadowolą każdego użytkownika.

HP Spectre x360

HP Spectre x360

HP jest jednym z pierwszych producentów, którzy zaprezentowali nowe komputery zgodne z Intel Evo. Mowa o topowym Spectre x360 z ekranem o przekątnej 14 cali. Nowy laptop konwertowany posiada większy ekran o proporcjach 3:2 znanych z komputerów firmy Huawei, jeszcze większy touchpad oraz złącze Thunderbolt 4.

Spectre x360 podobnie, jak wybrane laptopy biznesowe HP posiada przycisk, który fizycznie odcina dopływ prądu do kamerki internetowej.

Komputer wyposażono w najnowszy procesor Intel Core i7-1165G7 z rodziny Tiger Lake. TDP układu wynosi 28 W. Na pokładzie znajdziemy również zintegrowaną kartę graficzną Intel Xe. Z wynikami testów możesz zapoznać się z naszej recenzji przedpremierowego Acera Swift 5 z Intel Core i7-1165G7.

Thunderbolt 4

Thunderbolt 4

Procesory Tiger Lake to spory krok naprzód. Jest to element obligatoryjny, aby komputer otrzymał certyfikat Intel Evo. HP informuje o 34% wzroście wydajności względem ubiegłorocznego Spectre.

HP twierdzi, że Spectre x360 14 to najbardziej inteligentny komputer w historii. Certyfikacja Intel Evo potwierdza, że komputer posiada funkcję Dynamic Tuning oraz możliwość eliminacji szumu tła otoczenia w aplikacjach do wideorozmów.

Bazowy model HP Spectre x360 wyceniono na 1199 dolarów. Urządzenie konkurować będzie na rynku z najnowszym modelem Della XPS 13.

W późniejszym okresie czasu na rynku pojawi się także modele z wbudowanym modemem sieci 5G.

Sprawdź, ile kosztuje HP Spectre x360.

Źródło: theverge.com