HP: "Strzeż się" przed stosowaniem zamienników

Firma HP rozpoczęła kampanię wizerunkową "Strzeż się". Jej celem jest przekonanie firm do korzystania z oryginalnych tonerów HP.

HP: "Strzeż się" przed stosowaniem zamienników

Logo kampanii "Strzeż się"

Zdaniem HP świadomość ryzyka stosowania zamienników zamiast tonerów oryginalnych wciąż jest niewystarczająca. Firmy nie zdają sobie sprawy, że tego typu produkty mogą uszkodzić ich sprzęt i nie oferują odpowiedniej wydajności.

Znany producent drukarek zlecił organizacji QualityLogic, która zajmuje się kontrolą jakości przeprowadzenie odpowiednich testów porównawczych kaset z tonerami HP Color LaserJet oraz produktów kompatybilnych.

Z przedstawionych przez QualityLogic badań wynika, że:

- stosowanie kaset z tonerem HP LaserJet jest o wiele bardziej bezpieczne, zarówno pod względem jakości jak i niezawodności

- prawie jedna spośród sześciu regenerowanych kaset nie działała już w momencie dostarczenia lub przestała działać w krótkim czasie

- 80,1% wszystkich przetestowanych, regenerowanych kaset z tonerem kolorowym miało problemy z niezawodnością

- 78,1% stron wydrukowanych z użyciem regenerowanych kaset charakteryzowało się niską jakością wynikającą z przebarwień, smug, plamek, linii i ubytków tonera.

Uzyskane w ten sposób wyniki firma HP wykorzystała w rozpoczętej właśnie kampanii "Strzeż się". Ma nadzieję, że dzięki niej klienci dokonają świadomie trafnego wyboru i przestawią się na oryginalne produkty HP.