HP TouchPad trafi do sklepów 17 lipca

Podczas pierwszych zapowiedzi nowego tabletu, HP informowało, że trafi on na rynek latem 2011 roku. W marcu prezes firmy stwierdził, że TouchPad pojawi się w czerwcu, a jakiś czas temu do mediów dotarły informacje, że datą premiery będzie 17 lipca. Obecnie ta informacja zdaje się potwierdzać.

W sklepie internetowym Amazon, po wpisaniu w polu wyszukiwania HP TouchPad, na samej górze listy wyników pojawia się zapowiedź tabletu z datą jego wejścia na rynek ustaloną na 17 lipca. Informacji tej nie ma na samej stronie produktu.

Wcześniej serwis Engadget.com podał, że 32 GB wersja TouchPada będzie kosztowała 600 dol. i trafi do sieci sprzedaży OfficeMax właśnie 17 lipca. To nieco później niż w marcu przewidywał prezes HP, ale informacja ta pozostaje w zgodzie z jego słowami, że urządzenie trafi na rynek dopiero, gdy będzie w pełni gotowe.

Wcześnie w tym roku nieco pośpiesznie wydano już kilka w pewnym stopniu niedopracowanych tabletów. Jednym z nich jest BlackBerry PlayBook, który już otrzymał dwie aktualizacje, ale ciągle czeka na najważniejsze poprawki. Może więc to dobrze, że HP stara się nie śpieszyć z wydaniem TouchPada.

Z drugiej strony tablet z systemem WebOS będzie musiał wejść na rynek, na którym spotka się z silną konkurencją ze strony iPada 2, rosnącej armii tabletów z Androidem, a nawet tych z systemem Windows. Już niebawem przekonamy się, czy TouchPad poradzi sobie w tym starciu i czy jego nieco dłuższe przygotowania przyniosą zadowalające efekty dla użytkowników.