HP TouchPad wraca do sprzedaży

TouchPad powrócił do oferty sklepu Best Buy, który zdaje się dysponować ostatnimi nowymi egzemplarzy tego tabletu HP. Na rynku pojawił się on w czerwcu, ale już w sierpniu HP uznało, że z niego zrezygnuje. Obecna oferta to jedna z ostatnich szans na zakup tego urządzenia.

HP TouchPad

W Best Buy Touchpad kosztuje aż 600 dolarów, jeśli chcemy kupić sam tablet. Jego cena spada jednak do 150 dolarów przy zakupie jednego z komputerów HP lub Compaq dostępnych w ofercie firmy. Takie rozwiązanie jest już nieco lepsze choć biorąc pod uwagę sytuację TouchPada i tak cena wydaje się zbyt wysoka.

HP w sierpniu zrezygnowało z produkcji tabletów i smartfonów z systemem webOS, co sprawia, że kupując TouchPada należy liczyć się z tym, że jego system może niedługo stracić wsparcie HP. Oznacza to także małą liczbę dostępnych aplikacji. Pojawiają się informacje o możliwym przejęciu systemu przez inną firmę, ale żadna nie została potwierdzona.

Niedawno jednak pozycję prezesa HP objęła Meg Whitman i stwierdziła, że decyzję w sprawie przyszłości systemu webOS podejmie w przeciągu najbliższych miesięcy. Niektórzy uznali, że daje to nadzieję na przywrócenie do życia TouchPada, ale należy tu zauważyć, że wypowiedź ta odnosiła się konkretnie do oprogramowanie i raczej należy wątpić w przywrócenie produkcji tabletów HP z webOS.

TouchPad ma 9,7-calowy ekran, 1,2 GHz procesor dwurdzeniowy, 1 GB RAM, 1,3 Mpix aparat, port USB 2.0, 32 GB dysk, łączność Wi-Fi oraz system webOS 3.0. Niektórzy są zainteresowani jego zakupem myśląc o możliwości zainstalowania na nim systemu Android, Ubuntu lub Windows 8.