HP TouchPad z systemem Android zaprezentowany

Grupa CyanogenMod przygotowała wersję systemu Android dla tabletu TouchPad. Wcześniej HP zrezygnowało z dalszego rozwoju i wsparcia tego urządzenia. Grupa deweloperów chce, by tablet można było uruchomić zarówno z domyślnym systemem webOS, jak i z Androidem.

Deweloperzy z CyanogenMod zaprezentowali wczesną wersję alpha systemu Android przygotowanego dla tabletu HP TouchPad. Nie posiada one jeszcze wielu funkcji, takich jak chociażby obsługa dotykiem. CyanogenMod tworzy modyfikowane wersje systemu Android dla smartfonów i tabletów. Teraz pracuje nad środowiskiem umożliwiającym uruchamianie TouchPada zarówno z webOS, jak i z innym systemem.

Tydzień temu pojawiła się informacja o nagrodzie za wykonanie portu Androida na tablet TouchPad. System CM7, bo taką nazwę nosi modyfikacja przygotowana przez CyanogenMod, nie jest jeszcze dostępny do pobrania i pozostaje w bardzo wczesnej wersji rozwoju, jednak jest pierwszą i to bardzo wczesną odpowiedzią na wyzwanie rzucone deweloperom. System został zaprezentowany na poniżej zamieszczonym filmie.

Zobacz również:

  • Lenovo i HP rządzą na rynku laptopów
  • Masz nowy telewizor? Wkrótce stracisz dostęp do usług Google!

HP postanowiło zrezygnować ze swoich urządzeń mobilnych z systemem webOS i rozpoczęło wyprzedaż TouchPadów w cenie 99 dolarów. Spotkało się to z natychmiastową reakcją użytkowników, którzy bardzo szybko wykupili całe istniejące zapasy tego urządzenia.

Zaniechanie dalszej pracy nad urządzeniami mobilnymi z webOS nie oznacza, że HP całkiem porzuci swój system operacyjny. Nie przekonuje to jednak deweloperów, którzy odchodzą z tej platformy. Dlatego też wiele osób, które nabyły TouchPada z niecierpliwością czeka na doniesienia związane z możliwością zastosowania w nim systemu Android. Nad takim rozwiązaniem pracuje też grupa TouchDroid.