HP aktualizuje webOS w TouchPadzie

Hewlett-Packard zrezygnował z dalszych prac nad smartfonami i tabletem TouchPad, ale dotrzymuje danego słowa i dalej pracuje nad platformą webOS, w którą stosował w swoich urządzeniach mobilnych. HP właśnie wydało WebOS 3.0.4, który jest już automatycznie dostarczany posiadaczom TouchPada.

HP TouchPad

Nowa wersja systemu ulepsza aplikację aparatu fotograficznego w tablecie oraz wprowadza możliwość łączenia TouchPada ze smartfonami wyposażonymi w różne systemu operacyjne. Pozwala to na odbieranie połączeń telefonicznych za pomocą tabletu. Poprawiono także interfejs oraz wydajność.

W połowie sierpnia HP poinformowało, że nie będzie się już zajmowało TouchPadem, a w jakiś czas potem znacznie obniżyło cenę tabletu (z 499 do 99 dolarów). Dzięki temu szybko sprzedano wszystkie egzemplarze ze sklepowych i firmowych magazynów. Ari Jaaksi z HP mówi, że tablet ma wielu użytkowników i mogą oni liczyć na wsparcie oraz dostęp do aplikacji. Obecnie webOS App Catalog ma ich ponad 1 000.

HP nie będzie już pracować nad smartfonami i tabletami, ale samą platformą webOS ma zamiar zajmować się w dalszym ciągu i zwiększać ilość dostępnych dla niej aplikacji. Ciągle trwają prace nad interfejsem użytkownika, wielozadaniowością i innymi elementami systemu.

Niektórzy użytkownicy TouchPadów chcieliby, żeby HP przekazało system w ręce inne firmy, co pozwoliłoby zapewnić trwanie tej platformie mobilnej. Pojawiły się nawet doniesienia o tym, że systemem może być zainteresowane HTC, ale póki co były to tylko pogłoski.