HP bez kabli

Hewlett-Packard wyposaży komputery w moduły do bezprzewodowej komunikacji w standardzie Bluetooth.

Do grona producentów wspierających bezprzewodową technologię Bluetooth dołączył także Hewlett-Packard. Przedstawiciele firmy ogłosili, że przy współpracy z 3Com wyposażą notebooki z serii Pavillion i OmniBook w specjalne interfejsy Bluetooth. Karty te będą powszechnie dostępne od 1 listopada w cenie 149 USD. Konkurenci firmy (IBM, Toshiba i Dell) zapowiedzieli wprowadzenie do sprzedaży podobnych rozwiązań jeszcze we wrześniu lub październiku, przedstawiciele HP nie widzą jednak powodu do pośpiechu.

"Nie sądzimy, żeby przyspieszenie wprowadzenia na rynek nowego produktu przyniosło jakieś wymierne korzyści. Wiele firm podejmuje wysiłki zmierzające do zdobycia palmy pierwszeństwa na tym rynku, jednak technologia ta ma jeszcze ograniczone zastosowanie" - powiedziała Lara Kahler, menedżer produktu.

L. Kahler twierdzi, iż HP zamierza dokonać poważnych inwestycji w Bluetooth, podkreślając, iż obecnie brak jest na rynku odpowiednich aplikacji dla technologii Bluetooth. W związku z tym Hewlett-Packard zamierza rozwijać wiele projektów wspomagających ten nowy standard komunikacji bezprzewodowej. Ponieważ oprócz komputerów firma produkuje całą gamę urządzeń peryferyjnych (np. drukarki cyfrowe, aparaty fotograficzne), stawia to ją w uprzywilejowanej sytuacji na rynku rozwiązań służących do komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi.


Zobacz również