HP - bezprzewodowy dźwięk i obraz w nowych notebookach

Dwa nowe notebooki HP to Envy 17 i Pavilion dm4 Beats Edition. Oba zostały wyposażone w dźwięk oparty na systemie Beats Audio, a nowy Pavilion to specjalny model z charakterystyczną dla tej technologii stylistyką. Razem z komputerami zaprezentowano systemy bezprzewodowego przesyłu obrazu i dźwięku.

HP Wireless Audio i TV Connect
HP Pavilion dm4 Beats Edition to notebook z systemem dźwiękowym Beats Audio cechujący się charakterystyczną stylistyką utrzymaną w czerni i czerwieni. Technologię opracowało HP przy współpracy rapera i producenta muzycznego Dr. Dre oraz współzałożyciela firmy Beats Jimmiego Iovine. Do sprzedaży w Polsce notebook trafi w lutym w cenie 3 199 PLN.

HP Envy 17 stawia na wydajność. Zastosowano w nim procesor Intel Core i7 drugiej generacji. Może też obsługiwać do trzech urządzeń pamięci masowej oraz do trzech wyświetlaczy zewnętrznych. On również wyposażony jest w Beats Audio. Na naszym rynku pojawi się w połowie styczni, a jego cena to 5 999 PLN.

Zobacz również:

  • Lenovo i HP rządzą na rynku laptopów
HP - bezprzewodowy dźwięk i obraz w nowych notebookach

HP Pavilion dm4 Beats Edition

W HP Envy 17 wbudowano nową technologię Wireless Audio, która pozwala na strumieniowy przesył dźwięku do maksymalnie czterech urządzeń zewnętrznych lub dowolnego urządzenia KleerNet. Dostępny będzie też nadajnik wielkości penrive'a, który pozwoli korzystać z technologii bez nowego notebooka HP. Odbiornik wyposażony jest natomiast w złącza RCA, 3,5 mm, TOSLINK oraz S/PDIF RCA, do których można podłączyć głośniki. Nadajnik HP Wireless Audio pojawi się w lutym w cenie 450 PLN.

HP zaprezentowało także technologię Wireless TV Connect, która pozwala na bezprzewodowe przesyłanie obrazu 3D z peceta na telewizor. Nadajnik ten również ma rozmiar pendrive'a. Po umieszczeniu go w gnieździe HDMI komputera, pozwala na przesył obrazu HD i 3D. Technologia będzie dostępna w lutym, a jej cena to 850 PLN.

Zachęcamy też do zapoznania się z naszymi testami i recenzjami komputerów przenośnych HP, które są już dostępne na rynku.