HP: brakujące sterowniki dla Windows 7 już niedługo

HP zapowiedziało, że już wkrótce udostępni najnowsze i co najważniejsze - zgodne z Windows 7 - sterowniki do swoich drukarek. Aktualnie wiele tych urządzeń ma problemy z prawidłowym działaniem w środowisku Windows 7.

Na stronie pomocy technicznej HP znajduje się komunikat o niekompatybilności części oferowanych przez firmę urządzeń z systemem Windows 7. W oświadczeniu czytamy m.in.:

"Starsze produkty HP faktycznie mogą mieć problemy ze sterownikami i obniżoną funkcjonalność w środowisku Windows 7. Jeśli Twój produkt nie znajduje się na poniższej liście, to aktualnie nie obsługuje Windows 7. Najnowsze wersje sterowników udostępnimy wkrótce".

Komunikat jest odpowiedzią na liczne posty użytkowników forum pomocy technicznej HP, którzy już od kilku miesięcy sygnalizowali, że firma nie wypowiada się w kwestii sterowników kompatybilnych z Windows 7 dla wybranych urządzeń.

"Niedawno kupiliśmy urządzenie biurowe HP dla małego biznesu. Jednocześnie chcemy też jak najszybciej przenieść naszą działalność do Windows 7. Niestety bez wsparcia i odpowiednich sterowników nie możemy tego zrobić" - napisał jeden z rozgoryczonych klientów na forum HP. Wielu innych narzeka również na brak wsparcia sterownikowego dla domowego urządzenia HP Laserjet Color 3600n.

Rzecznik HP odpowiedział, że firma już od dawna ściśle współpracuje z Microsoftem by jak najszybciej szybko zapewnić swoim klientom zgodne z Windows 7 oprogramowanie do urządzeń. Dodał również, że najpopularniejsze urządzenia, w tym drukarki, miały odpowiednie wsparcie już w momencie premiery systemu.

Kompatybilność sterowników z Windows 7 można sprawdzać na stronie HP.